Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs
INFORMĀCIJA PRESEI

Lietuva 2015. gada 1. janvārī kļūs par euro zonas un Vienotā uzraudzības mehānisma (VUM) dalībvalsti

2014.23.07.
  • Lita konversijas kurss noteikts 1 EUR = 3.45280 LTL.
  • ECB sāks uzraudzīt Lietuvas bankas 2015. gadā.
  • Lietuvas bankas ir iekļautas visaptverošajā novērtējumā.

Šodien ES Padome oficiāli apstiprināja Lietuvas pievienošanos euro zonai 2015. gada 1. janvārī un noteica Lietuvas lita konversijas kursu attiecībā pret euro – 3.45280 liti par euro (kas atbilst lita centrālā kursa pašreizējam līmenim valūtas kursa mehānismā VKM II). Eiropas Centrālās banka (ECB) un Lietuvos bankas vienojās līdz 2015. gada 1. janvārim monitorēt Lietuvas lita konversijas kursa pret euro dinamiku valūtas tirgū.

ECB pārņems Lietuvas lielāko banku tiešu uzraudzību 2015. gada janvārī, jo Lietuva kļūs arī par Vienotā uzraudzības mehānisma dalībvalsti. Atbilstoši Lietuvos bankas lūgumam Lietuva kopš 2014. gada janvāra līdzās 18 euro zonas valstīm ir piedalījusies banku bilanču visaptverošā novērtējumā. Tas attiecas uz trijām aktīvu ziņā lielākajām kredītiestādēm Lietuvā – SEB bankas, Swedbank un DNB bankas. Visaptverošais novērtējums ir lielāko iestāžu bilanču un noturības spēju padziļināta pārbaude, pirms ECB sāks pildīt savus uzraudzības uzdevumus. Rezultāti attiecībā uz Lietuvu tiks paziņoti 2014. gada oktobrī, kad tiks atklāti rezultāti par visām bankām.

Papildu piezīmes

  • Vienošanās par lita kursa monitoringu panākta saistībā ar VKM II. Dalība VKM II un valūtas kursa svārstību noteikto robežu ievērošana vismaz pēdējos divus gadus ir viens no konverģences kritērijiem, kas jāizpilda pirms pievienošanās euro zonai.
  • Lita konversijas kurss ir noteikts ar Regulas (EK) Nr. 2866/98 grozījumu, kas stāsies spēkā 2015. gada 1. janvārī.

Papildinformācijas saņemšanai plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus lūdzam vērsties pie Esteres Miltenī-Torstensones ( Eszter Miltényi-Torstensson, tālr. +49 69 1344 8034) vai Rolfa Bendersa ( Rolf Benders, tālr. +49 69 1344 6925).

KONTAKTINFORMĀCIJA

Eiropas Centrālā banka

Komunikācijas ģenerāldirektorāts

Pārpublicējot obligāta avota norāde.

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem