Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

2015 m. sausio 1 d. Lietuva prisijungs prie euro zonos ir Bendro priežiūros mechanizmo (BPM)

2014 m. liepos 23 d.
  • nustatytas litų keitimo į eurus santykis: 1 EUR = 3,45280 LTL
  • 2015 m. ECB pradės vykdyti Lietuvos bankų priežiūrą
  • Lietuvos bankai patenka į išsamaus vertinimo aprėptį

Šiandien ES Taryba oficialiai pritarė Lietuvos stojimui į euro zoną 2015 m. sausio 1 d. ir nustatė litų keitimo į eurus kursą – 1 EUR už 3,45280 LTL (sutampantį su šiuo metu taikomu centriniu lito ir euro keitimo kursu pagal valiutų kurso mechanizmą VKM II). Europos Centrinis Bankas (ECB) ir Lietuvos bankas susitarė iki 2015 m. sausio 1 d. stebėti Lietuvos lito kurso euro atžvilgiu pokyčius užsienio valiutų rinkoje.

2015 m. sausio mėn. ECB perims tiesioginę didžiausių Lietuvos bankų priežiūrą, nes, įstodama į euro zoną, Lietuva prisijungs ir prie Bendro priežiūros mechanizmo. Lietuvos banko prašymu nuo 2014 m. sausio mėn. Lietuva kartu su 18 euro zonos šalių dalyvauja išsamiame bankų balansų vertinime. Vertinami trys pagal turimą turtą didžiausi Lietuvos bankai: SEB bankas, Swedbank ir DNB bankas.

Išsamus vertinimas – tai nuodugnus didžiausių kredito įstaigų balansų ir atsparumo patikrinimas prieš ECB pradedant vykdyti jam pavestus priežiūros uždavinius. Minėtų Lietuvos bankų vertinimo rezultatai bus paskelbti kartu su visų kitų vertinamų bankų rezultatais 2014 m. spalio mėn.

Informacijai:

  • Susitarimas stebėti lito kurso pokyčius sudarytas taikant VKM II. Dalyvauti VKM II ir neviršyti nustatytų svyravimų ribų mažiausiai paskutinius dvejus metus yra vienas iš konvergencijos kriterijų, kurie turi būti įvykdyti norint prisijungti prie euro zonos.
  • Litų keitimo į eurus kursas nustatytas iš dalies keičiant Reglamentą (EB) Nr. 2866/98 (pakeitimas įsigalios 2015 m. sausio 1 d.)

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti Eszter Miltényi-Torstensson tel. +49 69 1344 8034 arba Rolf Benders tel. +49 69 1344 6925.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai