Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

Latvija prisijungia prie euro zonos

2014 m. sausio 1 d.
  • Latvijoje įvedami eurai
  • Latvijas Banka tampa Eurosistemos dalimi

Šiandien Latvijoje sėkmingai įvesti eurai. Atitinkamai, dabar yra 18 Europos Sąjungos valstybių narių, naudojančių bendrą Europos valiutą, o bendrą valiutą naudojančių europiečių skaičius pakilo iki apytikriai 333 milijonų.

„Europos Centrinio Banko valdančiosios tarybos vardu džiaugiuosi, kad euro zona dar išsiplėtė. Latvija pelnytai yra neatsiejama ekonominės ir pinigų sąjungos dalis“, teigė ECB Pirmininkas Mario Draghi.

Latvijai įsivedus eurą, Latvijos nacionalinis centrinis bankas ( Latvijas Banka) tampa Eurosistemos, euro zonos šalių centrinių bankų sistemos, dalimi. Eurosistemą sudaro ECB ir, nuo šiandien, 18 eurą įsivedusių ES valstybių narių nacionalinių centrinių bankų. Vadovaudamasis Europos centrinių bankų sistemos ir Europos Centrinio Banko statutu, Latvijas Banka sumokėjo likusią savo įmokos į ECB kapitalą dalį ir pervedė savo įnašą į ECB užsienio atsargas.

Į 2014 m. sausio 1 d. įvykusią Latvijos pinigų finansų įstaigų (PFĮ) integraciją į euro zonos bankų sistemą jau buvo atsižvelgta 2013 m. gruodžio 27 d. skelbiant euro zonos likvidumo poreikį ir orientacinę paskirstomą sumą. Eurosistemos sandorio šalys iš Latvijos galės dalyvauti po 2014 m. sausio 1 d. paskelbtose ECB atvirosios rinkos operacijose.

ECB interneto svetainėje netrukus bus paskelbtas Latvijoje esančių PFĮ, kurioms taikomi privalomųjų atsargų reikalavimai, sąrašas kartu su kitų eurą įsivedusių ES valstybių narių PFĮ sąrašais. Privalomųjų atsargų reikalavimų Latvijos pinigų finansinėms institucijoms įvedimui bus nustatytas pereinamasis atsargų laikymo laikotarpis (2014 m. sausio 1–14 d.). Latvijoje esantis turtas, kuris yra tinkamas įkaitas Eurosistemos kredito operacijoms, taip pat bus įtrauktas į ECB interneto svetainėje paskelbtą euro zonos antrinę rinką turinčio tinkamo turto sąrašą.

Žiniasklaidos atstovai užklausimus gali teikti Niels Bünemann, tel. + 49 69 1344 6594.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai