Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

Europos Centrinis Bankas priėmė nuomonę dėl Tarpvyriausybinės konferencijos pradžios

2007 m. liepos 5 d.

Europos Sąjungos Tarybos prašymu Europos Centrinis Bankas (ECB) priėmė nuomonę dėl ES valstybių narių vyriausybių atstovų konferencijos – Tarpvyriausybinės konferencijos, skirtos parengti Reformų sutartį, iš dalies pakeičiančią galiojančias Sutartis, pradžios.

Kalbant apie ECB, Eurosistemos ir Europos centrinių bankų sistemos statusą, įgaliojimus, uždavinius ir teisinį režimą, ECB supranta, kad pagal Tarpvyriausybinės konferencijos išsamius įgaliojimus pakeitimai, kuriuos dabartinėse Sutartyse, kurios ir toliau galios, numatys Tarpvyriausybinė konferencija, apims visas naujoves, dėl kurių buvo susitarta 2004 m. Tarpvyriausybinėje konferencijoje.

Remdamasis tuo, ECB palankiai vertina Tarpvyriausybinės konferencijos pradžią ir yra pasirengęs bet kada prisidėti prie jos veiklos ir pateikti nuomonę dėl klausimų iš ECB kompetencijai priklausančių sričių, kai bus parengtas dokumento tekstas.

ECB nuomonė anglų k. šiuo metu yra paskelbta ECB interneto svetainėje. Netrukus ji bus paskelbta Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje ir ECB interneto svetainėje visomis oficialiomis Bendrijos kalbomis.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai