Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

Turto, laikomo tinkamu įkaitu Eurosistemos kredito operacijoms, kriterijų pakeitimas

2007 m. gegužės 25 d.

Europos Centrinis Bankas (ECB) šiandien pateikia papildomos informacijos apie turtą, laikomą tinkamu įkaitu Eurosistemos kredito operacijoms.

2007 m. sausio 1 d. baigus ruošti bendrą įkaito sistemą, Eurosistema nurodė, kad Eurosistemos kredito operacijoms tinkamo antrinę rinką turinčio turto emitentai, išskyrus tarptautines ar viršesnes už nacionalines institucijas, turi būti įsteigti arba Europos ekonominėje erdvėje (EEE), arba vienoje iš keturių EEE nepriklausančių G10 šalių [1]. Taigi turtas, kurio emitento buveinė nėra EEE šalyje arba EEE nepriklausančioje G10 šalyje, nebus laikomas tinkamu, neatsižvelgiant į tai, ar EEE įsteigtas subjektas už jį garantuoja.

Atsižvelgiant į tai, toks pirmojo lygio turtas nebebus laikomas tinkamu nuo 2007 m. birželio 1 d. Tačiau iki 2007 m. sausio 1 d. išleistas turtas bus laikomas tinkamu iki 2011 m. gruodžio 31 d., ir tik po to taps nebetinkamu.

Šis sprendimas atitinka dokumento „Euro zonos pinigų politikos įgyvendinimas euro zonoje: Bendrieji Eurosistemos pinigų politikos priemonių ir procedūrų dokumentai“ (paprastai vadinamo „Bendraisiais dokumentais“) 6.2.1 dalyje išvardintus tinkamumo kriterijus, taikomus antrinę rinką turinčio turto emitento įsteigimo vietai.

  1. [1] Europos ekonominė erdvė apima 27 Europos Sąjungos šalis bei Islandiją, Lichtenšteiną ir Norvegiją. Keturios EEE nepriklausančios G10 šalys yra Kanada, Japonija, Šveicarija ir Jungtinės Amerikos Valstijos.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai