Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

PFI palūkanų normų skirtumų tarp euro zonos šalių ataskaitos paskelbimas

2006 m. rugsėjo 20 d.

Šiandien Europos Centrinis Bankas (ECB) skelbia ataskaitą „PFI palūkanų normų skirtumai tarp euro zonos šalių“. Ją parengė ECB ir nacionalinių centrinių bankų ekspertų grupė, veikianti pagal bendrą Pinigų politikos komiteto ir Statistikos komiteto įgaliojimą.

Šioje ataskaitoje pateikiamas pirmas išsamus įvairių indėlių ir skolinimo palūkanų normų rūšių, kurias namų ūkiams ir nefinansinėms korporacijoms siūlo ir taiko euro zonos pinigų finansinės institucijos (PFI), skirtumų tarp šalių įvertinimas. Nepaisant keletą pastarųjų metų euro zonoje labai sklandžiai vykstančio konvergencijos proceso, panašios palūkanų normų rūšys įvairiose šalyse vis dar labai skiriasi. Ši dispersija egzistuoja dėl kelių dažnai tuo pačiu metu veikiančių veiksnių. Vienas iš jų galėtų būti dar neišnykusi produktų įvairovė, kuri gali rodyti nacionalinių komercinių susitarimų ir praktikų bei reguliavimo ir fiskalinių priemonių skirtumus. Įtakos gali turėti ir kiti veiksniai, pavyzdžiui, kreditų rizikos (įskaitant įkaitų taikymo praktikų skirtumus) ir rinkos struktūros skirtumai. Šiuo metu neįmanoma nustatyti, koks yra kiekvieno iš visų šių veiksnių poveikis.

Pateikiant smulkią ir išsamią informaciją apie PFI vidutines palūkanų normas šiandien paskelbtoje ataskaitoje, siekiama užtikrinti šalių lyginimą turint pakankamai informacijos. ECB ir nacionaliniai centriniai bankai netrukus paskelbs bendras lenteles, kuriose reguliariai apžvelgiama 15 indėlių ir skolinimo vidutinių palūkanų normų rūšių kiekvienoje euro zonos šalyje.

Ataskaitą galima parsisiųsti iš ECB tinklalapio dalies „Publications“ („Leidiniai“) (http://www.ecb.europa.eu/pub). Taip pat galima nemokamai gauti spausdinto varianto kopijų ECB spaudos ir informacijos skyriuje žemiau nurodytu adresu. Po paskelbimo lenteles, kuriose pateikta informacija apie kiekvienos šalies palūkanų normas, bus galima rasti ECB tinklalapio dalyje „Statistics“ („Statistika“) (http://www.ecb.europa.eu/stats).

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai