Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs
  • PAZIŅOJUMS PRESEI

ECB nominē Andreu Enriju par Uzraudzības valdes priekšsēdētāju

2018. gada 7. novembrī

  • Padomes priekšlikums par jaunu ECB banku uzraudzības jomas vadītāju iesniegts Eiropas Parlamentam.
  • Galīgo lēmumu pēc balsojuma parlamentā pieņems Eiropas Savienības Padome.

Eiropas Centrālās bankas Padome šodien nominēja Andreu Enriju (Andrea Enria) par jauno Uzraudzības valdes priekšsēdētāju. Viņš tika izraudzīts no labāko kandidātu saraksta, ko Padome izveidoja 26. septembrī.

Saskaņā ar ECB un Eiropas Parlamenta Iestāžu nolīgumu ECB šodien informēja Eiropas Parlamenta Ekonomikas un monetāro lietu komitejas priekšsēdētāju Roberto Gvaltjēri (Roberto Gualtieri) par šo lēmumu. ECB informēja arī Ekonomikas un finanšu padomes prezidentu Hartvigu Lēgeru (Hartwig Löger).

A. Enrija tiks uzaicināts uz Ekonomikas un monetāro lietu komitejas atklāto sēdi. A. Enrija (57) šobrīd ir Eiropas Banku iestādes priekšsēdētājs.

Ja Parlaments un Eiropas Savienības Padome apstiprinās viņa kandidatūru, A. Enrija 2019. gada 1. janvārī nomainīs Danielu Nuī (Danièle Nouy) Uzraudzības valdes priekšsēdētāja amatā. Priekšsēdētājs tiek iecelts amatā uz pieciem gadiem bez atkārtotas iecelšanas tiesībām.

Lai saņemtu papildinformāciju, plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus lūdzam vērsties pie Petera Erliha (Peter Ehrlich; tālr. +49 69 1344 8320).

KONTAKTINFORMĀCIJA

Eiropas Centrālā banka

Komunikācijas ģenerāldirektorāts

Pārpublicējot obligāta avota norāde.

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem