Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
  • PRANEŠIMAS SPAUDAI

ECB teikia Andrea Enria kandidatūrą į Priežiūros valdybos pirmininko pareigas

2018 m. lapkričio 7 d.

  • Europos Parlamentui pateiktas Valdančiosios tarybos pasiūlymas dėl naujo ECB Bankų priežiūros vadovo skyrimo.
  • Po balsavimo Parlamente sprendimą galutinai patvirtins Europos Sąjungos Taryba.

Šiandien Europos Centrinio Banko valdančioji taryba pateikė Andrea Enria kandidatūrą į Priežiūros valdybos pirmininko pareigas. Jis pasirinktas iš atrinktų kandidatų sąrašo, kurį Valdančioji taryba sudarė rugsėjo 26 d.

Vadovaudamasis ECB ir Europos Parlamento tarpinstituciniu susitarimu, ECB apie savo sprendimą šiandien pranešė Europos Parlamento Ekonomikos ir pinigų politikos komiteto pirmininkui Roberto Gualtieri. ECB taip pat informavo Ekonomikos ir finansų reikalų tarybos pirmininką Hartwigą Lögerį.

Europos Parlamento Ekonomikos ir pinigų politikos komitetas pakvies A. Enria į viešąjį klausymą. A. Enria (57 m.) šiuo metu eina Europos bankininkystės institucijos pirmininko pareigas.

Jeigu Parlamentas pritars ir Europos Sąjungos Taryba patvirtins, nuo 2019 m. sausio 1 d. A. Enria perims Priežiūros valdybos pirmininko pareigas iš kadenciją baigiančios dabartinės pirmininkės Danièle Nouy. Priežiūros valdybos pirmininkas skiriamas neatnaujinamai penkerių metų kadencijai.

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti Peter Ehrlich (tel. +49 69 1344 8320).

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai