Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs
INFORMĀCIJA PRESEI

2.8 miljoni veikalu un mazo uzņēmumu saņems bukletus par jauno 20 euro banknoti

2015. gada 13. oktobrī
  • Gatavojoties jaunās 20 euro banknotes laišanai apgrozībā 2015. gada 25. novembrī, 2.8 milj. uzņēmumu saņems informācijas bukletus un kartītes ar optisko efektu.
  • Uzņēmumi tiek aicināti nodrošināt, lai to rīcībā esošās banknošu apstrādes un autentiskuma noteikšanas iekārtas būtu gatavas jaunās banknotes apstrādei.

Jaunā 20 euro banknote tiks laista apgrozībā 2015. gada 25. novembrī. Profesionālie skaidrās naudas apstrādātāji euro zonā tiks informēti par jaunās banknotes dizainu un pretviltošanas elementiem, lai viņi, savukārt, varētu nodot informāciju tālāk saviem klientiem. Sākot ar 2015. gada 13. oktobri, Eurosistēma izsūtīs bukletus vairāk nekā 2.8 milj. veikalu un mazo uzņēmumu visās euro zonas valstīs.

Bukletā sniegts banknotes ieviešanas laika plāns, kā arī aprakstīti pasākumi, kas jāveic, lai pielāgotu iekārtas jaunās 20 euro banknotes apstrādei. Tajā norādīts arī, ka banknotes viegli pārbaudīt bez palīgierīcēm, tās APTAUSTOT, APSKATOT un PAGROZOT. Bukleta un kartītes ar optisko efektu papildu eksemplārus var saņemt attiecīgās valsts centrālajā bankā.

Papildinformācija par jauno 20 euro banknoti pieejama http://www.jaunas-euro-banknotes.eu/

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus lūdzam vērsties pie Viljama Lelivelta ( William Lelieveldt; tālr. +49 69 1344 7316).

KONTAKTINFORMĀCIJA

Eiropas Centrālā banka

Komunikācijas ģenerāldirektorāts

Pārpublicējot obligāta avota norāde.

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem