Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

2,8 milijono parduotuvių ir smulkiųjų verslininkų gaus lankstinukus apie naująjį 20 eurų banknotą

2015 m. spalio 13 d.
  • Rengiantis išleisti į apyvartą naujuosius 20 eurų banknotus 2015 m. lapkričio 25 d., 2,8 milijono įmonių bus išdalyti informaciniai lankstinukai ir besikeičiančio vaizdo apsaugos priemonių kortelės.
  • Svarbu, kad įmonės pasirūpintų, kad jų turimi banknotų tvarkymo aparatai ir autentiškumo tikrinimo įrenginiai būtų pritaikyti atpažinti naująjį banknotą.

Naujasis 20 eurų banknotas į apyvartą bus išleistas 2015 m. lapkričio 25 d. Euro zonos grynųjų pinigų tvarkytojai bus informuojami apie naujojo banknoto dizainą ir apsaugos priemones, kad, savo ruožtu, šią informaciją galėtų perduoti savo klientams. 2015 m. spalio 13 d. Eurosistema pradės siųsti lankstinukus daugiau kaip 2,8 milijono parduotuvių ir smulkiųjų verslininkų visose euro zonos šalyse.

Lankstinuke paaiškinama, kokių veiksmų imtis norint pritaikyti įrangą naujajam 20 eurų banknotui, ir nurodomos pagrindinės datos. Taip pat atkreipiamas dėmesys į tai, kad banknotus galima nesunkiai patikrinti ir be prietaisų, taikant „APČIUOPK–PAŽVELK–PAKREIPK“ metodą. Daugiau lankstinukų ir besikeičiančio vaizdo apsaugos priemonių kortelių galima gauti atitinkamuose nacionaliniuose centriniuose bankuose.

Daugiau informacijos apie naująjį 20 eurų banknotą rasite interneto svetainėje http://www.nauji-euru-banknotai.eu/.

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti William Lelieveldt, tel. +49 69 1344 7316.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai