Otsingu valikud
Avaleht Meedia Suunaviidad Uuringud & väljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Töövõimalused
Soovitused
Sorteeri
PRESSITEADE

Uut 20-eurost pangatähte tutvustavad voldikud saadetakse 2,8 miljonile kauplusele ja väikeettevõttele

13. oktoober 2015
  • Et valmistuda uue 20-eurose pangatähe kasutuselevõtuks 25. novembril 2015, saadetakse 2,8 miljonile ettevõttele uut pangatähte tutvustavad teabevoldikud ja vahelduva kujutisega kaardid.
  • Ettevõtted peaksid tagama, et nende sularahatöötlus- ja autentimisseadmed suudaksid uusi 20-euroseid pangatähti tuvastada.

Uus 20-eurone pangatäht lastakse ringlusse 25. novembril 2015. Euroala sularahakäitlejatele tutvustatakse uute pangatähtede kujundust ja turvaelemente, et nad omakorda oskaksid teavitada oma kliente. Alates 13. oktoobrist 2015 saadab eurosüsteem tutvustavad voldikud rohkem kui 2,8 miljonile kauplusele ja väikeettevõttele kõikides euroala riikides.

Voldikus antakse ülevaade meetmetest, mida on vaja võtta, et kohandada oma seadmed uue 20-eurose pangatähe tuvastamiseks, ning tutvustatakse uue pangatähe kasutuselevõtu ajakava. Lisaks tuuakse voldikus välja, et pangatähtede turvaelemente on lihtne kontrollida. Piisab, kui pangatähte katsuda, vaadata ja kallutada. Täiendavaid voldikuid ja kaarte on võimalik saada oma riigi keskpangast.

Rohkem teavet 20-eurose pangatähe kohta leiab aadressil http://www.uus-euro.eu/

Meediakanalite küsimustele vastab William Lelieveldt (tel +49 69 1344 7316).

KONTAKTANDMED

Euroopa Keskpank

Avalike suhete peadirektoraat

Taasesitus on lubatud, kui viidatakse algallikale.

Meediakontaktid