Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs
INFORMĀCIJA PRESEI

ECB galvenās ēkas priekšā tiks uzstādīts jauns mākslas darbs

2015. gada 4. septembrī
  • Itāļu mākslinieka Džuzepes Penones (Giuseppe Penone) mākslas darbs tiks uzstādīts 2015. gada 4. septembrī.
  • "Nopietnība un izaugsme" (Gravity and Growth) ir vairāk nekā 17 metru augsts koks, kas galvenokārt veidots no bronzas un granīta.
  • Tas ir viens no trijiem projektiem, kurus žūrija izvēlējās 2014. gadā organizētajā starptautiskajā konkursā.

Eiropas Centrālās bankas (ECB) galvenās ēkas centrālās ieejas priekšā 2015. gada 4. septembrī tiks uzstādīta Džuzepes Penones, viena no vadošajiem Arte Povera kustības pārstāvjiem, veidota skulptūra. Tās nosaukums ir "Nopietnība un izaugsme", tā ir 17.5 metru augsta, un faktiski tā ir no bronzas un granīta veidots koks ar apzeltītu lapu puduri.

"Džuzepes Penones koks rada stabilitātes un izaugsmes sajūtu, un tas visskaistākajā veidā sakņojas Eiropas humānisma vērtībās," sacīja Benuā Kerē (Benoît Cœuré), ECB Valdes loceklis un mākslas darbu atlases žūrijas priekšsēdētājs.

ECB 2014. gadā izsludināja starptautisku mākslas konkursu, lai atrastu trīs mākslas darbus novietošanai dažādās jaunās galvenās ēkas vietās. Dalībai konkursā tika izvirzīti 59 mākslinieki no 28 ES valstīm, un konkursa kopējais budžets bija 1.25 milj. euro. Rezultātā tika atlasīti šādi darbi, "kas parāda Eiropas mākslu tās labākajās izpausmēs": bulgāru mākslinieka Nedko Solakova (Nedko Solakov) skulptūra, britu mākslinieka Laiema Gilika (Liam Gillick) instalācija un Džuzepes Penones veidotas koks. Pirmie divi mākslas darbi novietoti galvenās ēkas iekštelpās. Penones veidotais koks tagad ieņems savu vietu ārā pie ēkas.

Lai saņemtu papildinformāciju, plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus lūdzam vērsties pie Aleksandrīnes Buijē ( Alexandrine Bouilhet; tālr. +49 69 1344 8949)

Piezīme.

Plānots, ka ECB prezidents Mario Dragi (Mario Draghi) oficiāli atklās trīs mākslas darbus 2015. gada 6. oktobrī.

KONTAKTINFORMĀCIJA

Eiropas Centrālā banka

Komunikācijas ģenerāldirektorāts

Pārpublicējot obligāta avota norāde.

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem