Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs
INFORMĀCIJA PRESEI

Eurosistēma ieviesīs otro euro banknošu sēriju – Eiropas sēriju

2012.8.11.

Eiropas Centrālā banka (ECB) un Eurosistēmas nacionālās centrālās bankas (NCB) gatavojas ieviest otro euro banknošu sēriju. Šī sērija nosaukta par Eiropas sēriju – banknošu ūdenszīmē un hologrammā būs iestrādāts Eiropas portrets. Eiropa ir grieķu mitoloģijas tēls, no kura mūsu kontinents ieguvis savu nosaukumu. Jaunās banknotes tiks ieviestas pakāpeniski vairāku gadu laikā. Pirmo 2013. gada maijā ieviesīs 5 euro banknoti.

Eiropas sērijā izmantoti jaunākie sasniegumi banknošu tehnoloģijā, kas panākti kopš pirmās sērijas ieviešanas pirms vairāk nekā 10 gadiem. Tās pretviltošanas elementi ir pilnveidoti, ļaujot panākt vēl lielāku banknošu drošību. Šodien atklātībai nodoti trīs jauni pretviltošanas elementi – ūdenszīme ar portretu, hologramma ar portretu un smaragdzaļš skaitlis.

Jaunās banknotes turpina iesākto attīstības ceļu. Tāpat kā pirmās sērijas arī jaunās sērijas banknošu dizainā izmantoti laikmetu un stilu motīvi un tās pašas dominējošās krāsas, bet veiktas pārmaiņas, lai banknotēs iestrādātu jaunos pretviltošanas elementus. Tās būs viegli atšķirt no pirmās sērijas banknotēm. Eiropas sērijā ietilps tādu pašu nominālvērtību banknotes kā iepriekšējā sērijā, t.i., 5 euro, 10 euro, 20 euro, 50 euro, 100 euro, 200 euro un 500 euro banknotes, un tās tiks laistas apgrozībā pieaugošā secībā. Tātad jaunajai 5 euro banknotei sekos 10 euro banknote.

Pirmās sērijas banknotes sākotnēji būs apgrozībā paralēli jaunajām banknotēm, bet pamazām tiks izņemtas no apgrozības un ar laiku pārstās būt likumīgs maksāšanas līdzeklis. Datums, kad tas notiks, tiks laikus paziņots. Taču pirmās sērijas banknotes saglabās vērtību bez laika ierobežojuma un tās jebkurā laikā varēs apmainīt Eurosistēmas NCB.

Eiropas sērijas 5 euro banknote pilnībā tiks nodota atklātībai 2013. gada 10. janvārī, un nākamā gada maijā kredītiestādes sāks tās laist apgrozībā tirdzniecības vietās un bankomātos.

Lai vairotu sabiedrības izpratni par Eiropas sēriju, ECB un Eurosistēmas NCB 2013. gadā visā euro zonā īstenos informācijas kampaņu, kurā tiks izmantoti daudzveidīgi kanāli. Pašlaik norit sagatavošanās darbi, kuros piedalās divas aģentūras, ko ECB izvēlējās publiskā iepirkuma konkursā.

KONTAKTINFORMĀCIJA

Eiropas Centrālā banka

Komunikācijas ģenerāldirektorāts

Pārpublicējot obligāta avota norāde.

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem