Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

Eurosistemoje pristatoma antroji eurų banknotų serija – serija „Europa“

2012 m. lapkričio 8 d.

Europos Centrinis Bankas (ECB) ir Eurosistemos nacionaliniai centriniai bankai netrukus išleis antrąją eurų banknotų seriją. Naujoji serija pavadinta „Europa“, nes banknotų vandens ženkle ir hologramoje naudojamas Europos, graikų mitologinės būtybės, kurios vardu pavadintas mūsų žemynas, portretas. Naujieji banknotai apyvartoje pasirodys nuosekliai, per kelerius metus, pradedant naujuoju 5 eurų banknotu 2013 m. gegužės mėn.

Kuriant seriją „Europa“, buvo pasinaudota pažanga banknotų technologijos srityje, mat pirmoji serija buvo išleista jau daugiau kaip prieš dešimt metų. Buvo patobulinti naujosios serijos banknotų apsaugos požymiai, padėsiantys dar geriau apsaugoti banknotus. Šiandien atskleisti trys nauji požymiai – vandens ženklas su portretu, holograma su portretu ir smaragdo spalvos skaičius.

Naujieji banknotai yra raidos dalis. Kaip ir pirmosios serijos banknotų, naujųjų banknotų dizainas bus pagrįstas tema „amžiai ir stiliai“ ir juose bus tos pačios pagrindinės spalvos, truputį pakeistos jas pritaikant patobulintiems apsaugos požymiams. Naujuosius banknotus bus lengva atskirti nuo pirmosios serijos banknotų. Seriją „Europa“ sudarys tie patys nominalai, kaip ir ankstesniąją seriją: 5, 10, 20, 50, 100, 200 ir 500 eurų, kurie bus išleisti į apyvartą didėjančia tvarka. Taigi, po 5 eurų banknoto į apyvartą bus išleistas 10 eurų banknotas.

Pirmosios serijos banknotai apyvartoje cirkuliuos kartu su naujosios serijos banknotais, tačiau pamažu bus išimami iš apyvartos ir galiausiai nustos būti teisėta mokėjimo priemone. Kada tai įvyks, bus pranešta labai iš anksto. Tačiau pirmosios serijos banknotai savo vertės niekada nepraras ir juos bus galima bet kada pasikeisti visuose Eurosistemos nacionaliniuose centriniuose bankuose.

2013 m. sausio 10 d. bus atskleistas visas serijos „Europa“ 5 eurų banknotas, o kitų metų gegužės mėn. kredito įstaigos pradės leisti naujuosius banknotus į apyvartą per bankų ir pašto tarnybų langelius arba bankomatus.

Visuomenei informuoti apie seriją „Europa“, 2013 m. ECB ir Eurosistemos nacionaliniai centriniai bankai visoje euro zonoje vykdys įvairiems visuomenės informavimo kanalams skirtą informacinę kampaniją. Šiuo metu kaip tik vyksta pasiruošimas šiai kampanijai, kurią ECB padės vykdyti viešojo konkurso būdu atrinktos dvi agentūros.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai