Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

Estija prisijungia prie euro zonos

2011 m. sausio 1 d.

Šiandien Estijoje sėkmingai įvesta euro valiuta. Todėl Europos bendrąją valiutą naudojančių ES valstybių narių skaičius padidėjo iki septyniolikos, o ta pačia valiuta atsiskaitančių europiečių skaičius išaugo apytiksliai iki 331 milijono. Europos Centrinis Bankas (ECB) palankiai vertina šią tolesnę euro zonos plėtrą.

Estijai įsivedus eurą, Eesti Pank (Estijos nacionalinis centrinis bankas) tapo Eurosistemos – euro zonos centrinių bankų sistemos, kurią sudaro ECB ir nuo šiandien 17 eurą įsivedusių ES valstybių narių nacionalinių centrinių bankų – nariu. Pagal Europos centrinių bankų sistemos ir Europos Centrinio Banko statutą Eesti Pank sumokėjo likusią savo įmokos į ECB kapitalą dalį ir pervedė savo įnašą į ECB užsienio atsargas.

Į 2011 m. sausio 1 d. įvykusią Estijos pinigų finansinių institucijų (PFI) integraciją į euro zonos bankų sistemą buvo atsižvelgta jau 2010 m. gruodžio 28 d. skelbiant euro zonos likvidumo poreikį ir orientacinę paskirstymo sumą. Eurosistemos sandorio šalys iš Estijos galės dalyvauti po 2011 m. sausio 1 d. paskelbtose ECB atvirosios rinkos operacijose.

Estijoje įsikūrusių PFI, kurioms taikomi privalomųjų atsargų reikalavimai, sąrašas yra paskelbtas ECB interneto svetainėje kartu su kitų eurą įsivedusių ES valstybių narių PFI sąrašais. Be to, numatytas pereinamasis atsargų laikymo laikotarpis nuo 2011 m. sausio 1 d. iki 18 d., skirtas pritaikyti minimalius privalomųjų atsargų reikalavimus Estijos PFI. Estijoje esantis turtas, kuris yra tinkamas įkaitas Eurosistemos kredito operacijoms, buvo įtrauktas į euro zonos tinkamo antrinę rinką turinčio turto sąrašą, kuris skelbiamas ECB interneto svetainėje.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai