Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

Valdančioji taryba išrinko naujų ECB patalpų projektą

2005 m. sausio 13 d.

Šiandien vykusiame posėdyje Europos Centrinio Banko (ECB) valdančioji taryba priėmė sprendimą dėl galutinio naujų ECB patalpų Frankfurte prie Maino (Vokietija) projekto. Nuodugniai aptarusi ir atidžiai įvertinusi, atsižvelgiant į atrankos kriterijus, kiekvieno iš trijų miestų planavimo ir architektūrinių projektų konkurse prizines vietas užėmusių projektų pranašumus ir trūkumus, Valdančioji taryba nusprendė, kad peržiūrėtas COOP HIMMELB(L)AU projektinis pasiūlymas geriausiai atitinka ECB nurodytus funkcinius ir techninius reikalavimus, o jo savybės atspindi ECB vertybes ir perteikia jas architektūrine kalba. Šis sprendimas patvirtina tarptautinės vertinimo komisijos, minėtajam projektui skyrusios pirmą vietą, vertinimą.

Pagrindinis šio projekto elementas yra savitas, dinamiškas trijų pastatų – 184 m. aukščio suktos formos dangoraižio, ilgo žemo pastato (angl. groundscraper) ir senojo turgaus pastato Grossmarkthalle – ansamblis. Ilgas žemas pastatas kontrastuoja su bokštų aukščiu ir dera prie senojo turgaus pastato. Taip sukuriama harmonija ir atsižvelgiama į šio unikalaus valstybės saugomo pastato išvaizdą. Dabar žvelgiant į Grossmarkthalle pastatą nuo Maino iš pietų pusės, matyti vakarinis sparnas.

Dangoraižį sudaro du daugiakampiai biuro patalpų bokštai, kuriuos jungia atriumas. Atriumas atlieka komunikacinio centro, kurį sudaro abu bokštus jungiančios platformos ir visuomeninės zonos, funkciją. Tai atitinka du svarbius konkurso sąlygose išdėstytus reikalavimus, t. y. naujosios patalpos turėtų „stiprinti tarpusavio bendravimą“ ir „skatinti bendrą darbą“. Šiame projekte ypač gerai sprendžiamas sudėtingas funkcinių reikalavimų klausimas ir užtikrinama geros kokybės darbo vietos.

Kiti projektiniai pasiūlymai

ASP Schweger Assoziierte, antros vietos laimėtojas, pakoregavo savo pirminį projektinį pasiūlymą pagerindamas visas naujojo pastato proporcijas. Tokiu būdu buvo gerai išspręstas sudėtingas funkcinių reikalavimų klausimas. „Padangės tiltas“ (angl. sky bridge), jungiantis tris grakščius dangoraižius, suteikė ECB unikalų įvaizdį bendroje miesto panoramoje. Be to, bendravimui skatinti buvo pasiūlyta dangoraižius sujungti naujais stikliniais tiltais. Šis permatomas projektas taip pat tinkamai perteikė ECB vertybes. Gerokai pakeitus kraštovaizdžio projektą buvo sukurta harmoninga aplinka, tuo pačiu sukuriant saugią aplinką ECB ir jo darbuotojams.

54f architekten+ingenieure/T. R. Hamzah & Yeang, trečios vietos nugalėtojo, projektinis pasiūlymas – atskirų dangoraižių kompleksas, kuris gerai įsiliejo į miesto panoramą. Dangoraižiai įkūnijo banko vertybes, sujungdami lengvumą, skaidrumą ir elegantiškumą. Šiame projekte buvo numatytos geros kokybės ir pagal poreikius lengvai pritaikomos darbo vietos. Be to, jame atkreiptas dėmesys į atsargų išteklių naudojimą, nes buvo vadovaujamasi nekenksmingumo aplinkai principu. Pastatus supanti reljefiška aplinka padėjo projektui harmoningai įsilieti į Frankfurto rytinio rajono Ostend struktūrą.

Paaiškinanti informacija

Po to, kai tarptautinė vertinimo komisija išrinko tris projektus, laimėjusius konkursą naujoms ECB patalpoms (žr. 2004 m. vasario 13 d. pranešimą spaudai), ECB valdančioji taryba paprašė trijų nugalėtojų peržiūrėti savo projektinius pasiūlymus, atsižvelgiant į vertinimo komisijos, ECB ir Frankfurto miesto rekomendacijas ir reikalavimus. Valdančiosios tarybos manymu, projektiniuose pasiūlymuose dar buvo likę funkcinių ir techninių trūkumų, kuriuos reikėjo pašalinti peržiūrėjimo etapo metu (žr. 2004 m. kovo 18 d. pranešimą spaudai).

Peržiūrėtus projektus išnagrinėjo ECB, bendradarbiaudamas su konsultantais ir ekspertais, ekspertai iš Frankfurto miesto valdžios institucijų ir politikos atstovai. Jie laikėsi tų pačių vertinimo kriterijų kaip ir vertinimo komisija:

  • bendras miesto planavimas, architektūra ir kraštovaizdis;
  • atitiktis pagrindiniams funkcijų ir erdvės plano reikalavimams;
  • įgyvendinama energijos/aplinkosaugos koncepcija ir atitiktis pagrindiniams ECB techninių reikalavimų principams;
  • atitiktis susijusiems teisės aktams, ypač statybų ir aplinkosaugos įstatymų srityse.

Tolesni veiksmai

Išrinkus naujų ECB patalpų architektą, kitas žingsnis bus „optimizavimas“, kurio metu projektas bus dar kartą peržiūrėtas, ypač siekiant užtikrinti optimalų išteklių panaudojimą ir sumažinti išlaidas. Šio etapo metu ECB glaudžiai bendradarbiaus su Frankfurto miesto valdžios institucijomis, siekdamas, kad būtų patvirtintas miesto plėtros planas.

Nuo 2005 m. sausio 19 d. iki kovo 20 d. istorijos muziejuje (Historisches Museum) Frankfurte prie Maino vyks senajam turgaus pastatui Grossmarkthalle skirta paroda, kurioje taip pat bus eksponuojamas naujų ECB patalpų projektas.

Daugiau informacijos apie tarptautinį projektų konkursą ir projektinius pasiūlymus rasite ECB interneto svetainėje adresu http://www.ecb.europa.eu/ecb/premises/html/index.lt.html.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai