Otsingu valikud
Avaleht Meedia Suunaviidad Uuringud & väljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Töövõimalused
Soovitused
Sorteeri

2-eurosed mälestusmündid – 2019

Müntide kirjeldused pärinevad Euroopa Liidu Teatajast ning neid ei ole ühtlustatud sellel veebilehel avaldatud varasemate aastate müntide kirjeldustega.

Andorra

Motiiv: 600 aastat maanõukogu

Kirjeldus: münt on pühendatud Consell de la Terra (maanõukogu) loomise 600. aastapäevale. Tegemist on 1419. aastal loodud esinduskoguga, mis on Andorra parlamendi (Consell General) eelkäijaks. Mündil on kujutatud Casa de la Valli (parlamendi endine asukoht) sissekäigu ülemist osa koos riigivapi ja aknafragmendiga selle kohal. Kaks inimnägude kompaktset rühma mõlemal pool kujutist hoone müürikividena sümboliseerivad andorralaste ühtsust sotsiaalse ühiskonnana, mida ühendavad ajalugu, institutsioonid ja väärtused.
Kujutise ülaosas on kiri „600 ANYS DEL CONSELL DE LA TERRA” (600 aastat maanõukogu), allpool on käibelelaskva riigi nimi „ANDORRA” ning aastaarvud 1419 ja 2019, mis on paigutatud numbri 600 keskele. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 60 000 münti

Emissiooni aeg: 2019. aasta neljas kvartal.

Eesti

Motiiv: Tartu Ülikooli 100. aastapäev

Kirjeldus: mündiga tähistatakse saja aasta möödumist Tartu Ülikooli kui esimese eestikeelse ülikooli asutamisest. Ülikool asutati 1632. aastal Rootsi kuninga Gustav II Adolfi poolt ning see on üks vanimaid ülikoole Põhja- ja Ida-Euroopas. 1919. aastal sai sellest esimene eestikeelne ülikool. Mündil on kujutatud ülikooli peahoone motiivi. Samuti on kujutisel kiri „RAHVUSÜLIKOOL 100” ja „UNIVERSITAS TARTUENSIS”, aasta 1632, käibelelaskva riigi nimi „EESTI” ja käibelelaskmise aasta 2019. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 1 000 000 münti

Emissiooni aeg: november 2019.

Sloveenia

Motiiv: Ljubljana ülikooli asutamise 100. aastapäev

Kirjeldus: kujunduse keskmes on Ljubljana ülikooli logo. Ülikoolihoone fassaadi asemel on logol täidetud ruudu kohal kiri „100 LET UNIVERZE V LJUBLJANI”. Selleks, et täidetud ruut koos kirjaga paremini esile tuleks, on taust tekstureeritud. All paremal on kiri „SLOVENIJA 2019”. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 1 000 000 münti

Emissiooni aeg: 2019. aasta neljas kvartal.

Leedu

Motiiv: Sutartinės (Leedu mitmehäälsed laulud, mis on kantud UNESCO inimkonna vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja)

Kirjeldus: mündil on kujutatud kontsentrilised lainelised ringjooned, mis sümboliseerivad Leedu ainulaadse pärandi – sutartinės’te (rahvalaulude) – polüfoonilisi meloodiaid. Jooned laienevad ja ahenevad ning suubuvad keerisesse, mis on kaunistatud mitmesuguste tillukeste geomeetriliste ja looduslike detailidega. Kujutise ümber paiknevad poolringis käibelelaskva riigi nimi „LIETUVA”, kiri „SUTARTINĖS” (Leedu mitmehäälsed laulud) ja käibelelaskmise aasta 2019. Samuti on mündil Leedu rahapaja tunnus. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 500 000 münti

Emissiooni aeg: 2019. aasta kolmas kvartal.

Leedu

Motiiv: Žemaitija (Leedu etnograafiline piirkond)

Kirjeldus: kujutisel on tagajalgadel seisev karu, kaela ümber ahelkett. Seda sümbolit on Žemaitija vapil kujutatud alates 16. sajandist. Karu on kujutatud kilbi taustal, mille päises on kroon. Kilpi toetab ühel poolt relvastatud sõdur (vapruse, ohvrimeelsuse ja patriotismi sümbol) ning teiselt poolt jumalanna, kes hoiab käes ankrut (lootuse sümbol). Kilbi allosas on kiri „PARTIA UNA” (üks isamaa). Kujutist ümbritsevad kirjad „LIETUVA” (Leedu) ja „ŽEMAITIJA”, samuti käibelelaskmise aasta 2019 ja Leedu rahapaja tunnus. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 500 000 münti

Emissiooni aeg: 2019. aasta kolmas kvartal.

Portugal

Motiiv: 600 aastat Madeira arhipelaagi avastamisest Portugali meresõitjate Bartolomeu Perestrelo ja Tristão Vazi poolt

Kirjeldus: sündmus, mida tuntakse Portugali esimese territoriaalse avastusena, oli ajalooline teetähis Portugali kui mereriigi tugevdamises ja sellega algas Portugali avastuste ajastu (1418–1522). Mündil on kujutatud Madeira arhipelaagi ja Porto Santo saart. Kujutist ümbritsevad ringina kirjad „600 anos do Descobrimento da Madeira e do Porto Santo” ja „PORTUGAL 2019”. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 500 000 münti

Emissiooni aeg: 2019. aasta teine pool.

Portugal

Motiiv: 500 aastat Portugali maadeavastaja ja meresõitja Fernão de Magalhãesi korraldatud ja juhitud esimesest ümbermaailmapurjetamisest

Kirjeldus: Hispaania ekspeditsioon Ida-Indiasse algas aastal 1519 ja lõppes aastal 1522 ning selle tulemuseks oli maailma esimene ümbermaailmapurjetamine. Mündil on kujutatud Fernão de Magalhãesi portree. Portreest paremal on poolkaares kiri „CIRCUM NAVEGAĒĆO” (ümbermaailmapurjetamine) ja selle all kiri „1519 FERNĆO DE MAGALHĆES”. Portreest vasakul on poolkaares käibelelaskmise aasta 2019 ja käibelelaskva riigi nimi „PORTUGAL”. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 750 000 münti

Emissiooni aeg: 2019. aasta teine pool.

Malta

Motiiv: loodus ja keskkond

Kirjeldus: mündi on kujundanud kooliõpilane ja sellel on esitatud viljapuu koos stiliseeritud päikesega. All vasakul on käibelelaskva riigi nimi „MALTA” ja selle all käibelelaskmise aasta 2019. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 320 000 münti

Emissiooni aeg: 21. oktoober 2019.

Vatikan

Motiiv: Sixtuse kabeli restaureerimise (1994–2019) lõpuleviimine

Kirjeldus: mündil on kujutatud detaili Sixtuse kabeli laemaalilt „Viimne kohtupäev”. Kujutisest vasakul on poolkaares käibelelaskva riigi nimi „CITTÀ DEL VATICANO”. Kujutisest paremal on poolkaares kirjad „CAPPELLA SISTINA – FINE DEI RESTAURI” ja „1994–2019”. Samuti on kujutisest paremal Rooma rahapaja tunnus R ja kujutise all mündi kujundanud kunstniku nimi „D. LONGO”. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 91 000 münti

Emissiooni aeg: 1. oktoober 2019.

Prantsusmaa

Motiiv: 30 aastat Berliini müüri langemisest

Kirjeldus: 30 aastat tagasi langes Berliini müür. See sündmus ei mõjutanud mitte ainult Saksamaad, vaid kogu maailma. 9. novembril 1989 aset leidnud sündmus tähistab külma sõja lõppu ja lõpetab mitu aastakümmet kestnud rahvusvahelised pinged. Euroopa tasandil on see esimene samm Euroopa Liidu ühe juhtiva riigi taasühendamise poole. See suur muudatus viidi ellu Moskvas sõlmitud Saksamaa taasühendamislepinguga, mille allkirjastas ka Prantsusmaa. Euroopa Liit sai kõigest ühe aasta jooksul 16 miljonit uut kodanikku. Sellel sammul oli liidule samasugune struktuuriline ja majanduslik mõju nagu uue riigi vastuvõtmisel.
Mündil on kujutatud Berliini müür, mille keskelt lammutatud osa tagant tõusevad lendu rahutuvid ja saabub juubeldav rahvahulk. Taustal on kõige tuntum Berliini sümbol Brandenburgi värav. Ühele müüripoolele on kirjutatud „30 ANS DE LA CHUTE DU MUR DE BERLIN/30 JAHRE MAUERFALL”. Kujutise allosas on käibelelaskmise aasta 2019 ja sellest paremal käibelelaskva riigi tähis RF (tähistab Prantsusmaa Vabariiki). Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 10 miljonit münti

Emissiooni aeg: oktoober 2019.

Saksamaa

Motiiv: 30 aastat Berliini müüri langemisest

Kirjeldus: 30 aastat tagasi langes Berliini müür. See sündmus ei mõjutanud mitte ainult Saksamaad, vaid kogu maailma. 9. novembril 1989 aset leidnud sündmus tähistab külma sõja lõppu ja lõpetab mitu aastakümmet kestnud rahvusvahelised pinged. Euroopa tasandil on see esimene samm Euroopa Liidu ühe juhtiva riigi taasühendamise poole. See suur muudatus viidi ellu Moskvas sõlmitud Saksamaa taasühendamislepinguga, mille allkirjastas ka Prantsusmaa. Euroopa Liit sai kõigest ühe aasta jooksul 16 miljonit uut kodanikku. Sellel sammul oli liidule samasugune struktuuriline ja majanduslik mõju nagu uue riigi vastuvõtmisel. Mündil on kujutatud Berliini müür, mille keskelt lammutatud osa tagant tõusevad lendu rahutuvid ja saabub juubeldav rahvahulk. Taustal on kõige tuntum Berliini sümbol Brandenburgi värav. Müüri ühel küljel on kiri „30 JAHRE MAUERFALL” (30 aastat Berliini müüri langemisest). Kujutise allosas on käibelelaskmise aasta 2019 ja sellest paremal käibelelaskva riigi tähis D. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 30 000 000 münti

Emissiooni aeg: september/oktoober 2019.

Soome

Motiiv: Soome põhiseadus

Kirjeldus: mündil on kujutatud kolm sõõri, mis on keskel üksteisega ühendatud. Need sõõrid tähistavad poliitika kolmainsust (trias politica), mille kohaselt jaguneb riigivõim kolmeks: seadusandlik ja täidesaatev võim ning kohtuvõim. Vasakul pool mündi keskel paikneb käibelelaskmise aasta 2019. Paremal pool mündi allosas on käibelelaskva riigi tähis FI ja rahapaja tunnus. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 500 000 münti

Emissiooni aeg: september/oktoober 2019.

Luksemburg

Motiiv: üldise valimisõiguse 100. aastapäev

Kirjeldus: mündi vasakul poolel paikneb tema kuningliku kõrguse suurhertsogi Henri näopilt ja paremal poolel valimiskast, kuhu inimese käsi asetab valimissedelit. Kujutise alumises ääres on käibelelaskva riigi nimi „LUXEMBOURG”. Ülemises ääres paikneb poolkaares kiri „Centenaire du suffrage universel” (Üldise valimisõiguse sajas aastapäev) ning selle all aastaarvud „1919–2019”, millest viimane on mündi käibelelaskmise aasta. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 500 000 münti

Emissiooni aeg: september 2019.

Läti

Motiiv: tõusev päike

Kirjeldus: münt on pühendatud Läti vapi ajaloole ja sellel on kujutatud tõusev päike. See motiiv oli algselt ühel sõltumatu Läti sümboli kavandil, mille kujundas 1917. aastal kunstnik Ansis Cīrulis. Hiljem sai sellest üks Läti vapi põhielemente. Ansis Cīrulis oli tõusva päikese motiivi kasutanud ka varem, Läti püssimeeste märgi kujunduses ja muudes töödes. Pärast Läti Vabariigi asutamist 1918. aastal sisaldusid tõusva päikese motiivi variatsioonid kõigis uue riigi vapi kavandites. Läti vapp võeti ametlikult kasutusele 1921. aastal. Mündi kujutisel on näha tõusva päikese motiiv, mille keskel on stiliseeritud tähed B ja L (sõnade „Brīvā Latvija” (vaba Läti) algustähed). Samuti on kujutisel kiri „UZLĒCOŠĀ SAULE” (tõusev päike), käibelelaskva riigi nimi „LATVIJA” ja käibelelaskmise aasta 2019. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 307 000 münti

Emissiooni aeg: 2019. aasta kolmas kvartal.

San Marino

Motiiv: 550 aastat Filippo Lippi surmast

Kirjeldus: mündi keskel on Madonna lapsega, detail Filippo Lippi maalilt „Madonna lapse ja kahe ingliga”. Kujutise kohal on üksteise all kirjad „SAN MARINO” ja „FILIPPO LIPPI” ning sellest vasakul aastaarv 1469 ja Rooma rahapaja tunnus R. Kujutise all vasakul on mündi kujundanud kunstniku Maria Angela Cassoli nimetähed M.A.C. ja keskel aastaarv 2019. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 60 500 münti

Emissiooni aeg: september 2019.

Malta

Motiiv: UNESCO maailmapärand – Ta’ Haġrati eelajaloolised templid

Kirjeldus: mündil on Mġarris, Malta loodeosas paiknevas väikses külas asuv Ta’ Haġrati eelajalooline tempel. Tempel koosneb kahest rajatisest, millest suurem pärineb umbes aastast 3600–3200 eKr. Seda templit iseloomustab eelkõige tema monumentaalne ukseava. Kujutise ülaosas on kiri „TA’HAĠRAT TEMPLES 3600-3000 BC”. All on käibelelaskva riigi nimi „MALTA” ja käibelelaskmise aasta 2019. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 320 000 münti

Emissiooni aeg: juuli 2019.

Eesti

Motiiv: 150 aastat esimesest laulupeost

Kirjeldus: kujundus on inspireeritud laulupeorongkäigust, mille erinevais rahvariideis osalised meenutavad uhkus- ja rõõmuhõisete saatel liikuvaid merelaineid. Kujunduses on ühendatud muusika, rahvariided ja erinevad paigad, kus see mereäärne rahvas oma suurt ja vägevat laulupidu peab. Samuti on mündil kujutatud Eesti hümni esimesi takte; selle allservas on sõnad „Laulupidu 150”. Mündi ülaosas on käibelelaskmise aasta 2019, mille all on käibelelaskva riigi nimi „EESTI”. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 1 miljon münti

Emissiooni aeg: juuni 2019.

Kreeka

Motiiv: Andreas Kalvose 150. surma-aastapäev

Kirjeldus: Zákynthose saarel sündinud Andreas Kalvos (1792–1869) kuulub kõige olulisemate uuskreeka luuletajate hulka. Kalvos, kelles ühinesid suurepärane neoklassitsistlik haridus ja romantismi üllad ideaalid, väljendas arhailist ja rahva räägitavat kreeka keelt kombineerides ühtaegu nii oma aja revolutsioonilisi ideid kui ka oma isiklikku nägemust. Mündi rahvuslikul küljel on Andreas Kalvose portree. Piki mündi keskosa vasakut äärt on kiri „ANDREAS KALVOS 1792–1869”, mündi vermimisaasta ja Kreeka rahapaja palmikujuline tunnus; piki mündi keskosa paremat äärt on sõnad „KREEKA VABARIIK” (kreeka keeles). Samuti on mündi keskosas paremal kunstniku (George Stamatopoulos) monogramm. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 750 000 münti

Emissiooni aeg: juuni 2019.

Kreeka

Motiiv: Manolis Andronicose 100. sünniaastapäev

Kirjeldus: Manolis Andronicos (1919–1992) oli üks Kreeka olulisemaid arheolooge. 1977. aastal avastas ta Vergína kuninglikud hauad, kust päevavalgele tulnud võrratud leiud annavad tunnistust Makedoonia iidse tsivilisatsiooni hiilgusest. Mündil on Manolis Andronicose portree. Piki mündi keskosa vasakut äärt on kiri „MANOLIS ANDRONICOS 1919–1992”, mündi vermimisaasta ja Kreeka rahapaja palmikujuline tunnus; piki mündi keskosa paremat äärt on sõnad „KREEKA VABARIIK” (kreeka keeles). Samuti on mündi keskosas paremal kunstniku (George Stamatopoulos) monogramm. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 750 000 münti

Emissiooni aeg: juuni 2019.

Monaco

Motiiv: Prints Honoré V trooniletuleku 200. aastapäev

Kirjeldus: mündil on kujutatud prints Honoré V näokujutis. Vasakul poolel on kiri „Honoré V“ ja paremal on käibele laskva riigi nimi „MONACO“. All on poolkaares kiri „1819 – Avčnement – 2019”. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 15 000 münti

Emissiooni aeg: juuni 2019.

Prantsusmaa

Motiiv: Asterixi 60. sünnipäev

Kirjeldus: 60 aastat on Asterix olnud Prantsuse kultuuri tõeline ikoon. Asterixi lõid 1959. aastal režissöör René Goscinny ja karikaturist Albert Uderzo ning see näitab prantslase identiteeti kogu tema uhkuses ja koomilisuses. Tänu tänase ühiskonna humoorikale kajastamisele on Asterix lisaks kunstilisele aspektile pälvinud paljude aastate jooksul suure rahvusvahelise tuntuse. Algusest peale on Asterixi koomiksit tõlgitud kõigisse Euroopa Liidu keeltesse ja see on osutunud väga populaarseks. Näiteks Saksamaal on Asterix sama tuntud ja mainekas kui Prantsusmaal. Väga populaarne on see aastaid olnud ka Ühendkuningriigis, Madalmaades, Hispaanias, Portugalis, Itaalias ja Skandinaavia riikides. Prantsuse ikoonist on kujunenud kogu Euroopa koomiksikunsti sümbol. Mündil on kujutatud Asterixi profiilis, kandmas oma kuulsat tiibadega kiivrit. Teda ümbritsevad loorberid ja Rooma numbrid, mis tähistavad tema 60. sünnipäeva. Üleval on kiri „ASTÉRIX” ja all käibelelaskva riigi tähis RF (République française). Mündi alaosas on käibelelaskmise aasta 2019 ning Prantsuse rahapaja tunnus ja rahapaja juhataja nimetähed. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 310 000 münti

Emissiooni aeg: mai 2019.

Slovakkia

Motiiv: Milan Rastislav Štefániki 100. surma-aastapäev

Kirjeldus: mündil on Milan Rastislav Štefániki, Slovakkia ajaloo ühe olulisema isiku portree. Portreest vasakul üksteise kohal on Štefániki sünni- ja surma-aasta 1880 ja 1919. Mündi siseosa vasakul poolel on poolkaares nimi „MILAN RASTISLAV ŠTEFÁNIK” ja käibelelaskva riigi nimi „SLOVENSKO”. Käibelelaskmise aasta 2019 asub portreest paremal. Aastaarvu all on tähed PV, mis on autori Peter VALACHi stiliseeritud initsiaalid, ja nende all Kremnica rahapaja (Mincovňa Kremnica) tunnus, mille moodustavad kahe matriitsi vahele paigutatud tähed MK. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 1 miljon münti

Emissiooni aeg: aprill 2019.

San Marino

Motiiv: Leonardo da Vinci 500. surma-aastapäev

Kirjeldus: mündi keskosas kujutatud ingel pärineb Leonardo da Vinci maalilt „Kristuse ristimine”. Piki keskmise osa vasakut äärt on kiri „SAN MARINO” ja paremat äärt „1519 Leonardo 2019”. Inglist vasakul on kunstnik Uliana Pernazza intsiaalid UP ja mündi alumises osas paremal Rooma rahapaja tunnus R. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 60 500 münti

Emissiooni aeg: aprill 2019.

Andorra

Motiiv: suusatamise 2019. aasta maailmakarikasarja finaal

Kirjeldus: suusatamise 2019. aasta maailmakarikasarja finaal toimus Andorra Vürstiriigis 11.–17. märtsini 2019. Selle sündmuse näol võõrustas Andorra Vürstiriik üht maailma kõige olulisemat mäesuusavõistlust. Tegu oli kõigi aegade kõige mainekama Andorra Vürstiriigis toimunud talispordisündmusega, millel oli riigi kui spordiga seotud sihtkoha jaoks murranguline tähtsus. Mündi esiplaanil on kujutatud nõlvast laskuvat suusatajat. Neli tagaplaanil olevat kõverjoont, mis pärinevad selle aasta maailmakarikasarja finaali ametlikult logolt, sümboliseerivad nõlvu, kus võistlus toimus. Lisaks on mündil kujutatud lumehelbeid ja sellel on kiri „FINALS DE LA COPA DEL MÓN D’ESQUĶ ANDORRA 2019” (suusatamise 2019. aasta maailmakarikasarja finaal Andorras). Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 60 000 münti

Emissiooni aeg: märts 2019.

Vatikan

Motiiv: Vatikani Linnriigi asutamise 90. aastapäev

Kirjeldus: mündil on kujutatud paavst Pius XI (riigipea 1929. aastal) ja Lateraani basiilika Roomas. Üleval on poolkaares vasakult paremale käibelelaskva riigi nimi „STATO DELLA CITTÀ DEL VATICANO”. All on aastaarvud 1929 ja 2019 ning selle all on kunstniku nimi FUSCO. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 91 000 münti

Emissiooni aeg: märts 2019.

Hispaania

Motiiv: UNESCO maailma kultuuri- ja looduspärandi objektid – Ávila vanalinn ja linnamüüritagused kirikud

Kirjeldus: Ávila linna keskaegne ilme on säilinud ehtsal ja puhtal kujul ning linna ümbritsev müür on Hispaania kõige paremini säilinud linnamüür. Mündi keskmes on kujutatud Ávila linnamüüri fragmenti. Ülaosas on sõna „ESPAŃA”, käibelelaskmise aasta 2019 ja rahapaja tunnus. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 1 miljon münti

Emissiooni aeg: veebruar 2019.

Iirimaa

Motiiv: 100 aasta möödumine Iiri parlamendi (Dáil Éireann) loomisest

Kirjeldus: mündil on kujutatud Iiri parlamendi esimest istungit ringsaalis. Iirimaa rahva iseseisev valitsemine algas 21. jaanuaril ja istung toimus täies ulatuses iiri keeles, et rõhutada selle sündmuse sümboolset tähtsust. Riigi esimese valitud esindajatekoja (Dáil) saadikute kohal kõrgub Mansion House’i avar ringsaal. Traditsioonilises untsiaalkirjas on graveeritud sõnad „An Chéad Dáil” (keskel) ja aastaarv 1919 (ülal). Kujunduse allosas on riigi nimi ja käibelelaskmise aasta:„ÉIRE 2019”. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 1 miljon münti

Emissiooni aeg: jaanuar 2019.

Saksamaa

Motiiv: Saksamaa Liidunõukogu asutamise 70. aastapäev

Kirjeldus: mündil on Saksamaa Liidunõukogu hoone väga detailne ja filigraanne kujutis. Mündi siseosa ülemises pooles on rahapaja tunnus (vastavalt kas A, D, F, G või J), kunstniku initsiaalid ja aastaarv 2019. Mündi siseosa alumises pooles on kiri „BUNDESRAT” ja Saksamaa kui käibelelaskva riigi tähis D. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 30 miljonit münti

Emissiooni aeg: jaanuar 2019.

Itaalia

Motiiv: Leonardo da Vinci 500. surma-aastapäev

Kirjeldus: mündil kujutatakse fragmenti Leonardo da Vinci maalist „Dama con l’ermellino” („Daam hermeliiniga”, Krakówi rahvusmuuseum). Vasakul on kiri „LEONARDO”, kunstniku Maria Angela Cassoli initsiaalid M.A.C ja Itaalia Vabariigi tähis RI. Paremal on Rooma rahapaja tunnus R ja aastaarvud 1519-2019, mis on vastavalt Leonardo surma-aasta ja mündi käibelelaskmise aasta. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 3 miljonit münti

Emissiooni aeg: jaanuar 2019.

Luksemburg

Motiiv: suurhertsoginna Charlotte’i trooniletuleku 100. aastapäev

Kirjeldus: mündi vasakul poolel on kujutatud tema kuninglik kõrgus suurhertsog Henri ja paremal suurhertsoginna Charlotte. All on käibelelaskva riigi nimi „LUXEMBOURG” ja selle all aastaarv 2019, mis tähistab käibelelaskmise aastat. Üleval on suurhertsogi ja suurhertsoginna kujutiste ümber poolringis kiri „Centenaire de l’accession au trōne de la Grande-Duchesse Charlotte” (suurhertsoginna Charlotte’i trooniletuleku 100. aastapäev). Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 500 000 münti

Emissiooni aeg: jaanuar 2019.

Belgia

Motiiv: Pieter Bruegel vanema 450. surma-aastapäev

Kirjeldus: mündi siseosas kujutatakse kuulsa Belgia kunstniku Pieter Bruegel vanema portreed koos molbertile asetatud maaliga. Portree kohal on nimi P. BRUEGEL, aastaarv 1569 koos surma-aastat tähistava ristiga ning käibelelaskmist tähistav aastaarv 2019. Kuna mündid vermib Hollandi Kuninglik Rahapaja, on vasakul Utrechti rahapaja tunnus (Mercuriuse sau) koos Belgia rahapaja juhataja tunnuse (Herzele omavalitsuse vapp) ja riigikoodiga BE. Paremal asetsevad mündi kujundaja Luc Luycxi initsiaalid LL. Mündi siseosa äärel moodustavad väikesed punktid ringi. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 155 000 münti

Emissiooni aeg: jaanuar 2019.

Belgia

Motiiv: Euroopa Rahainstituudi (EMI) 25. aastapäev

Kirjeldus: mündi siseosas paremal pool on EMI esimese presidendi Alexandre Lamfalussy portree ja selle all tema nimi. Vasakul keskel on lühend „EMI” ja selle kohal aastaarv 1994, mis viitab Euroopa Rahainstituudi asutamisaastale ja Lamfalussy nimetamisele esimeseks presidendiks. Lühendi „EMI” all on kujutatud kuhjuvaid münte, millel on ülemisest alustades vastavalt kiri „€”, „ECU” ja „BEF”. Kuna mündi laseb käibele Belgia, on kasutatud Belgia eelmise vääringu lühendit „BEF”. See lühend sümboliseerib üleminekut riikide vääringutelt Euroopa ühisrahale eurole, sest EMI peamine eesmärk oli luua Euroopa Keskpankade Süsteem, sealhulgas EKP, ja kehtestada uus vääring. Mündi sisekülje vasakul ülaosas on tekst „European Monetary Institute”. Kuna mündid vermib Hollandi Kuninglik Rahapaja, on vasakul Utrechti rahapaja tunnus (Mercuriuse sau) koos Belgia rahapaja juhataja tunnusega (Herzele omavalitsuse vapp). Riigi kood BE ja vermimisaasta 2019 asuvad mündi allosas. Paremal asetsevad mündi kujundaja Luc Luycxi initsiaalid LL. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 155 000 münti

Emissiooni aeg: jaanuar 2019.