Menu

Ehitusetapp

Projekt esitati Maini-äärse Frankfurdi linnavõimudele 2007. aasta sügisel ja 22. oktoobril saadi osaline ehitusluba. Seega oli 2008. aasta esimeses kvartalis võimalik alustada esialgsete ehitustöödega. 6. mail 2008 andis tollane Frankfurdi linnapea Petra Roth tollasele Euroopa Keskpanga presidendile Jean-Claude Trichet'le hoonekompleksi täieliku ehitusloa.

Pärast pakettideks ja osadeks jaotatud ehitustööde hankemenetluse edukat läbiviimist alustati 2010. aasta kevadel üldehitustöödega. Kõrghoonele pandi nurgakivi 19. mail 2010. Koos kõrghoone ehitustöödega alustati Grossmarkthalle põhjalikku restaureerimist ja uute siseruumide ehitamist. Veidi enam kui kaks aastat hiljem, 20. septembril 2012 tähistati sarikapeoga uue hoonekompleksi põhikonstruktsioonide valmimist. Töö jätkus kõrghoone fassaadi ehituse ning sisetöödega, mille käigus paigaldati ka tehniline taristu.

EKP uue hoonekompleksi terviklahendus sisaldas Grossmarkthallet ümbritseva tööstuspiirkonna maastikukujundust. Idee oli kujundada eripalgeline pargiala, mille peamiseks inspiratsiooniallikaks on Maini jõgi.

EKP uus hoonekompleks valmis ja seal alustati tegevust 2014. aastal.