Vzdělávací materiály

ECB nabízí širokou škálu multimediálních nástrojů, které mohou mladým lidem, studentům a široké veřejnosti pomoci blíže se seznámit se základními ekonomickými pojmy jako inflace a cenová stabilita.

Také jsme vytvořili řadu interaktivních her, z nichž některé jsou k dispozici jako aplikace do chytrého telefonu, a organizujeme studentskou soutěž Generation €uro.

ECB Youth Dialogue: #AskDraghi

ECB Youth Dialog

Děkujeme vám za všechny výborné dotazy, které jste prezidentu Draghimu poslali k tématům hospodářského oživení v Evropě, kryptoměn a možnosti nové světové hospodářské krize.


Sledujte jeho odpovědi na vybrané dotazy a poté se zapojte do diskuse!

Více informací

Zúčastni se studentské soutěže Generation €uro.

Girl in front of PC entering the Generation Euro Students’ Competition

Zajímá tě ekonomie? Chceš se dozvědět více o ECB a měnové politice? Pak se přihlas do studentské soutěže Generation €uro, která je určená týmům studentů ze středních škol v eurozóně.

Studentská soutěž Generation €uro


Hry a aplikace

Hry a aplikace ECB

Zahrajte si hry ECB! Rozšiřte si své znalosti o bankovkách a mincích díky hře Euro Run (pro iPhone a Android) a nové verzi Euro Cash Academy (pro iPhone a Android).
Získejte dokumenty pro Radu guvernérů na nejvyšším patře ve hře Top Floor. Stanovte úrokové sazby ve hře €conomia a poučte se o inflaci ve hře Inflation Island.


ECB vysvětluje

Hledáte informace a jejich zdroje související s ECB? Chtěli byste se dozvědět více o některých otázkách týkajících se ECB?

ECB vysvětluje