Menu

Vzdělávací materiály

Chcete se dozvědět více o ekonomii a čím se v ECB zabýváme? Projděte si tuto sekci a seznamte se se širokou škálou multimediálních zdrojů i možnostmi, jak se s námi spojit.

Co je vlastně ECB (podle YouTubera Simona Clarka)?

Na fórum ECB o centrálním bankovnictví v Sintře, kde se každoročně setkávají guvernéři centrálních bank a ekonomičtí experti, aby projednali otázky politik, jsme pozvali YouTubera Simona Clarka. Jeho úlohou bylo promluvit ke studentům doktorského studijního programu, kteří prezentovali svůj výzkum, ale před tím, než začal, chtěl nejdříve odpovědět na tuto základní otázku!

Sledujte YouTubera Simona Clarka, jak mluví s mladými ekonomy a podívejte se na jejich výzkum

Iniciativy pro mládež

Pořádáme několik akcí, a to online, v ECB a po celé Evropě, které jsou určeny především mladým lidem ve věku 16–30 let, jako jsou cyklus Youth Dialogues a Generation €uro Students’ Award.

Více informací


ECB vysvětluje

Hledáte informace a jejich zdroje související s ECB? Chtěli byste se dozvědět více o některých tématech týkajících se ECB?

Podívejte se na naše vysvětlující komentáře


Návštěvnické centrum ECB a tematicky zaměřené přednášky

Tematicky zaměřené přednášky

Můžete navštívit naši hlavní budovu ve Frankfurtu nad Mohanem a dozvědět se více o tom, co děláme a proč to děláme. Pokud nemůžete přijít do našeho návštěvnického centra osobně, můžete vždy zkusit virtuální prohlídku!

Už jste se seznámili s úlohou ECB a jejími úkoly? Tak proč nepožádat o některou z našich tematicky zaměřených přednášek?


Hry a aplikace

Hry a aplikace ECB

Rozšiřte si své znalosti o bankovkách a mincích díky naší hře Euro Run (pro iPhone a Android) a nové verzi Euro Cash Academy (pro iPhone a Android).
Získejte dokumenty pro Radu guvernérů na nejvyšším patře ve hře Top Floor. Stanovte úrokové sazby ve hře €conomia a poučte se o inflaci ve hře Inflation Island.


Pojďte k nám!

Jste čerství absolventi hledající další výzvu? Zajímají vás centrální bankovnictví a evropská témata? Chtěli byste pozitivně ovlivňovat životy obyvatel Evropy? Pak se podívejte na naše stránky s pracovními příležitostmi a staňte se součástí našeho mezinárodního týmu.

Pracovní příležitosti