Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
  • PRANEŠIMAS SPAUDAI

ECB priėmė nuomonę dėl naujo Vykdomosios valdybos nario skyrimo

2023 m. rugsėjo 27 d.

  • Valdančioji taryba neprieštarauja siūlomai Piero Cipollone’ės kandidatūrai.

Šiandien Europos Centrinio Banko (ECB) valdančioji taryba priėmė nuomonę dėl Europos Sąjungos Tarybos rekomendacijos dėl ECB vykdomosios valdybos nario skyrimo.

Valdančioji taryba neprieštaravo pasiūlytai Piero Cipollone’ės kandidatūrai. Tai pripažintą autoritetą ir profesinę patirtį pinigų politikos ar bankininkystės srityse turintis asmuo, kaip to reikalaujama pagal Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 283 straipsnio 2 dalį. Šiuo metu P. Cipollone’ė eina Banca d’Italia valdytojo pavaduotojo pareigas.

Kai Valdančioji taryba ir Europos Parlamentas priims atitinkamas nuomones, naująjį Vykdomosios valdybos narį paskirs Europos Vadovų Taryba. Valdančiosios tarybos nuomonė netrukus bus paskelbta Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje ir ECB interneto svetainėje visomis oficialiosiomis ES kalbomis.

P. Cipollone’ė skiriamas neatnaujinamai aštuonerių metų kadencijai ir pakeis Fabio Panetta’ą, kuris nuo 2023 m. spalio 31 d. atsistatydino ir perėmė Banca d’Italia valdytojo pareigas.

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti Peteriui Ehrlichui tel. +49 172 1316227.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai