European Central Bank - eurosystem
Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
  • PRANEŠIMAS SPAUDAI
  • 2020 m. sausio 23 d.

ECB pradeda pinigų politikos strategijos peržiūrą

  • Peržiūra apims kiekybinį kainų stabilumo suformulavimą, pinigų politikos priemonių rinkinį, ekonomines ir pinigų analizes bei komunikacijos praktiką.
  • Bus peržiūrimi ir kiti aspektai, pavyzdžiui, finansinis stabilumas, užimtumas ir ekologinis tvarumas.
  • Peržiūrą tikimasi baigti iki 2020 m. pabaigos.
  • Peržiūra bus grindžiama nuodugnia analize, bus klausomasi įvairių nuomonių ir tariamasi su visais suinteresuotaisiais subjektais.

Šiandien Europos Centrinio Banko (ECB) valdančioji taryba pradėjo savo pinigų politikos strategijos peržiūrą. Pinigų politikos strategija buvo priimta 1998 m., o kai kurie jos aspektai buvo patikslinti 2003 m.

Nuo 2003 m. ir euro zonos, ir viso pasaulio ekonomika išgyvena dideles struktūrines permainas. Augimo mažėjimo tendencijos, lėtėjantis našumas bei senėjanti visuomenė, o taip pat ir finansų krizės padariniai lėmė palūkanų normų mažėjimą, tad ECB ir kiti centriniai bankai turi vis mažiau galimybių susidūrus su nepalankiais cikliniais pokyčiais švelninti pinigų politiką standartinėmis priemonėmis. Be to, mažos infliacijos didinimas yra kas kita negu istorinė kova su didele infliacija. Grėsmė ekologiniam tvarumui, sparti skaitmenizacija, globalizacija ir kintančios finansinės struktūros dar labiau pakeitė aplinką, kurioje vykdoma pinigų politika, įskaitant infliacijos dinamiką.

Reaguodama į šias permainas, Valdančioji taryba nusprendė pradėti savo pinigų politikos strategijos peržiūrą, veikdama visiškai pagal Sutartyje nustatytą ECB įgaliojimą palaikyti kainų stabilumą.

„Mūsų ekonomika išgyvena dideles permainas, todėl laikas peržiūrėti strategiją, kad galėtume ir toliau vykdyti mums pavestus įgaliojimus europiečių labui“,– sakė ECB Pirmininkė Christine Lagarde.

Valdančioji taryba įvertins, kaip iki šiol taikyta pinigų politikos strategija padėjo vykdyti Sutartyje nustatytą įgaliojimą, ir apsvarstys, ar kurią nors jos dalį reikia koreguoti. Daugiausia dėmesio vykdant peržiūrą bus skiriama kiekybiniam kainų stabilumo suformulavimui, taip pat metodams ir priemonėms, kuriais kainų stabilumas užtikrinamas. Per peržiūrą bus vertinama ir tai, kaip kiti aspektai, pavyzdžiui, finansinis stabilumas, užimtumas ir ekologinis tvarumas, gali būti aktualūs ECB vykdant šį įgaliojimą. Valdančioji taryba įvertins per praėjusį dešimtmetį parengto pinigų politikos priemonių rinkinio veiksmingumą ir galimą šalutinį poveikį. Atsižvelgdama ir į dabartines bei naujas tendencijas, ji nagrinės, kaip reikėtų atnaujinti ekonomikos ir pinigų analizes, kurių pagrindu ECB vertina riziką kainų stabilumui. Galiausiai, Valdančioji taryba peržiūrės ir savo komunikacijos praktiką.

Tikimasi, kad visas procesas bus baigtas iki šių metų pabaigos. Valdančioji taryba vadovausis dviem principais: nuodugniai analizuos ir klausysis įvairių nuomonių. Todėl Eurosistema tarsis su visais suinteresuotaisiais subjektais.

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti Evai Taylor telefonu +49 69 1344 7162.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai