Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
  • PRANEŠIMAS SPAUDAI

Sprendimai dėl pinigų politikos

2018 m. birželio 14 d.

Atnaujinta patikslinus vertimą

Šiandien Rygoje vykusiame posėdyje ECB valdančioji taryba nuodugniai įvertino pažangą, padarytą grįžtant prie tvarios infliacijos raidos, atsižvelgdama ir į naujausias Eurosistemos ekspertų makroekonomines prognozes, spaudimo kainoms bei darbo užmokesčiui rodiklius ir su infliacijos perspektyva susijusį neapibrėžtumą.

Atsižvelgdama į šį vertinimą Valdančioji taryba priėmė šiuos sprendimus:

Pirma – dėl nestandartinių pinigų politikos priemonių – Valdančioji taryba tęs grynojo turto pirkimą pagal turto pirkimo programą (TPP) už dabartinę 30 mlrd. eurų per mėnesį sumą iki 2018 m. rugsėjo pabaigos. Valdančioji taryba prognozuoja, kad, atsižvelgiant į gaunamus duomenis, kurie patvirtina Valdančiosios tarybos vidutinės trukmės infliacijos perspektyvą, po 2018 m. rugsėjo mėn. grynieji pirkimai bus vykdomi už mažesnę – 15 mlrd. eurų per mėnesį – sumą iki 2018 m. gruodžio pabaigos ir po to daugiau nebebus vykdomi.

Antra, Valdančioji taryba ketina ir toliau reinvestuoti lėšas, gautas iš pagal TPP įsigytų vertybinių popierių išpirkimo, suėjus jų terminui, dar gana ilgą laiką po to, kai pasibaigs grynojo turto pirkimai, ir bet kokiu atveju tol, kol bus reikalinga. Tai padės užtikrinti palankias likvidumo sąlygas ir palaikyti aukštą skatinamosios pinigų politikos lygį.

Trečia, Valdančioji taryba nusprendė kad pagrindinių refinansavimo operacijų palūkanų norma ir palūkanų normos naudojantis ribinio skolinimosi ir indėlių galimybėmis nesikeis ir atitinkamai bus 0,00 %, 0,25 % ir −0,40 %. Valdančioji taryba mano, kad ECB pagrindinės palūkanų normos nesikeis dar bent iki 2019 m. vasaros pabaigos vasarą, tačiau bet kokiu atveju tol, kol infliacijos raida ir toliau bus tvari ir atitiks dabartinius lūkesčius.

Šiandien priimti sprendimai dėl pinigų politikos padės palaikyti aukštą skatinamosios pinigų politikos lygį tam, kad vidutiniu laikotarpiu infliacija ir toliau tvariai artėtų prie mažesnio kaip 2 %, bet jam artimo lygio.

ECB Pirmininkas pakomentuos, kuo remiantis priimti šie sprendimai, šiandien 14.30 val. (Vidurio Europos laiku) prasidedančioje spaudos konferencijoje.

Dėl tikslios formuluotės, kuriai pritarė Valdančioji taryba, žr. tekstą anglų kalba.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai