Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs
INFORMĀCIJA PRESEI

Ārkārtas likviditātes palīdzība Grieķijas bankām saglabāsies līdzšinējā līmenī

2015.28.06.
  • ECB ņēmusi vērā, ka pieņemts lēmums Grieķijā rīkot referendumu un ka ES korekciju programma netiek pagarināta.
  • ECB ciešā sadarbībā ar Bank of Greece veiks finanšu stabilitātes nodrošināšanai nepieciešamos pasākumus.
  • Ārkārtas likviditātes palīdzība tiek saglabāta tādā līmenī, kā nolemts piektdien, 2015. gada 26. jūnijā.
  • Padome ir gatava pārskatīt šo lēmumu.
  • Padome rūpīgi monitorē situāciju un tās iespējamo ietekmi uz monetārās politikas nostāju.

Eiropas Centrālās bankas Padome šodien atzinīgi novērtēja euro zonas dalībvalstu ministru apņemšanos darīt visu, lai turpmāk uzlabotu euro zonas valstu tautsaimniecību noturību, un būt gatavībā veikt izšķirošus pasākumus, lai nostiprinātu Ekonomikas un monetāro savienību.

Pēc tam, kad Grieķijas varas iestādes pieņēma lēmumu rīkot referendumu un ES korekciju programma Grieķijā netika pagarināta, Padome paziņoja, ka tā ciešā sadarbībā ar Bank of Greece veiks finanšu stabilitātes nodrošināšanai nepieciešamus pasākumus.

Ņemot vērā pašreizējos apstākļus, Padome nolēma saglabāt ārkārtas likviditātes palīdzības maksimālo apjomu Grieķijas bankām tādā līmenī, kā nolemts piektdien, 2015. gada 26. jūnijā.

Padome ir gatava pārskatīt savu lēmumu.

"Mēs turpināsim ciešu sadarbību ar Grieķijas Banku, un mēs stingri atbalstām dalībvalstu lēmumu apņēmīgi rīkoties, lai novērstu euro zonas valstu tautsaimniecību nestabilitāti," atzīmēja ECB prezidents Mario Dragi (Mario Draghi).

"Grieķijas Banka kā Eurosistēmas dalībniece veiks nepieciešamos pasākumus, lai nodrošinātu finanšu stabilitāti Grieķijas pilsoņiem šajos sarežģītajos apstākļos," sacīja Grieķijas Bankas prezidents Janis Sturnars (Yannis Stournaras).

Padome rūpīgi monitorē situāciju finanšu tirgos un tās iespējamo ietekmi uz monetārās politikas nostāju un cenu stabilitāti apdraudošo risku līdzsvaru euro zonā. Padome ir apņēmusies izmantot visus tās pilnvaru ietvaros pieejamos instrumentus.

Lai saņemtu papildinformāciju, plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus lūdzam vērsties pie Viljama Lelivelta ( William Lelieveldt; tālr. +49 69 1344 7316).

KONTAKTINFORMĀCIJA

Eiropas Centrālā banka

Komunikācijas ģenerāldirektorāts

Pārpublicējot obligāta avota norāde.

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem