Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs
INFORMĀCIJA PRESEI

Šodien Frankfurtē publiskota jaunā 20 euro banknote

2015.24.02.

EMBARGO

Pārsūtīšanas embargo līdz otrdienai, 2015. gada 24. februārim, plkst. 15.00 pēc Viduseiropas laika
  • Jaunās 20 euro banknotes hologrammā iestrādātais logs ar portretu ir novatorisks risinājums banknošu izgatavošanas tehnoloģijā.
  • Jaunā 20 euro banknote nonāks apgrozībā 2015. gada 25. novembrī, nodrošinot banknošu apstrādes iekārtu ražotājiem, skaidrās naudas apstrādātājiem un citām iesaistītajām pusēm deviņu mēnešu ilgu periodu, lai sagatavotos jaunās banknotes ieviešanai.
  • Euro banknotes tagad izmanto 338 milj. cilvēku 19 valstīs, un to kopējā nominālvērtība ir 1 000 mljrd. euro.

ECB prezidents Mario Dragi (Mario Draghi) šodien ECB galvenajā mītnē Frankfurtē publiskoja jauno 20 euro banknoti un paziņoja, ka tā tiks laista apgrozībā 2015. gada 25. novembrī. Jaunās banknotes hologrammā iestrādāts inovatīvs pretviltošanas elements – logs ar portretu. Aplūkojot banknoti pret gaismu, logs kļūst caurskatāms un tajā no abām banknotes pusēm redzams mitoloģijas tēla Eiropas portrets. Tāpat kā uz jaunās 5 euro un 10 euro banknotes, arī uz jaunās 20 euro banknotes ir smaragdzaļš skaitlis un ūdenszīmē iestrādāts Eiropas portrets.

"Logs ar portretu ir patiesi novatorisks risinājums banknošu izgatavošanas tehnoloģijā. Tas ir Eurosistēmas paveiktā darba rezultāts, kas vērsts uz to, lai arī turpmāk nodrošinātu euro banknošu aizsardzību pret viltošanu. Tas stiprinās 338 milj. euro zonas iedzīvotāju uzticēšanos savām banknotēm," izteicās prezidents Mario Dragi.

Jaunā 20 euro banknote ir trešā banknote Eiropas sērijā, kura pakāpeniski aizstāj pirmo euro banknošu izlaidumu, kas nonāca apgrozībā 2002. gadā. Eiropas sērijas 5 euro banknote tika izlaista 2013. gada maijā un 10 euro banknote – 2014. gada septembrī. Šodien publiskotajai 20 euro banknotei laika gaitā sekos jaunā 50 euro, 100 euro, 200 euro un 500 euro banknote.

20 euro banknote ir viena no visbiežāk lietotajām euro banknotēm. Tā plaši pieejama bankomātos, to pieņem daudzos tirdzniecības automātos un biļešu automātos, un mazumtirgotāji tirdzniecības vietās bieži pārbauda tās autentiskumu ar nelielu autentiskuma noteikšanas iekārtu palīdzību.

Lai palīdzētu banknošu iekārtu ražotājiem un pārējām iesaistītajām personām sagatavoties jaunās 20 euro banknotes laišanai apgrozībā, ECB un Eurosistēmas centrālās bankas laikus sniegušas informāciju un nodrošinājušas piekļuvi jaunajām banknotēm iekārtu testēšanas un pielāgošanas vajadzībām. Uzsākta Partnerības programma – līdzīga programmai, kura tika īstenota 2013. gadā saistībā ar jauno 10 euro banknoti un apvienoja vairāk nekā 300 partneru visā Eiropā. Tā sniegs papildu informāciju, lai palīdzētu ražotājiem nodrošināt banknošu apstrādes iekārtu un autentiskuma noteikšanas iekārtu savlaicīgu sagatavošanu banknošu laišanai apgrozībā 2015. gada 25. novembrī.

Lai saņemtu papildinformāciju, plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus lūdzam vērsties pie Evas Teilores ( Eva Taylor, tālr. +49 69 1344 7162).

KONTAKTINFORMĀCIJA

Eiropas Centrālā banka

Komunikācijas ģenerāldirektorāts

Pārpublicējot obligāta avota norāde.

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem