Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

Slovėnija prisijungia prie euro zonos

2007 m. sausio 2 d.

Vakar, 2007 m. sausio 1 d., Slovėnijoje buvo įvestas euro. Slovėnija tapo 13-ta bendrą valiutą įsivedusia ES valstybe nare ir pirmoji iš naujųjų valstybių narių prisijungė prie Europos ekonominės ir pinigų sąjungos. Europos Centrinis Bankas (ECB) palankiai vertina šią tolesnę euro zonos plėtrą.

Slovėnijai įsivedus eurą, Banka Slovenije tapo visateisiu Eurosistemos nariu, turinčiu tas pačias teises ir įsipareigojimus kaip ir kitų 12 eurą įsivedusių ES valstybių narių nacionaliniai centriniai bankai. Pagal Europos centrinių bankų sistemos ir Europos Centrinio Banko statuto 49 straipsnį, Banka Slovenije sumokėjo likusią savo įmokos į ECB kapitalą dalį. Banka Slovenije taip pat pervedė ECB savo įnašą į ECB užsienio atsargas.

Į 2007 m. sausio 1 d. įvykusią Slovėnijos pinigų finansinių institucijų integraciją su euro zonos bankų sistema buvo atsižvelgta jau 2006 m. gruodžio 27 d. ir 28 d. skelbiant euro zonos likvidumo poreikį ir orientacinę paskirstymo sumą. 2007 m. sausio 3 d. Eurosistemos sandorio šalys iš Slovėnijos galės pirmą kartą dalyvauti Eurosistemos pagrindinėse refinansavimo operacijose.

Slovėnijoje įsikūrusių pinigų finansinių institucijų, kurioms taikomi privalomųjų atsargų reikalavimai, sąrašas yra paskelbtas ECB interneto svetainėje kartu su kitų eurą įsivedusių ES valstybių narių sąrašais. Slovėnijoje esančio turto, kuris yra tinkamas įkaitas Eurosistemos kredito operacijoms, sąrašas taip pat paskelbtas ECB interneto svetainėjehttp://www.ecb.europa.eu/stats/money/mfi/general/html/index.en.html.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai