Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

Taisyklės dėl būsimojo eurų banknotų pirkimo

2004 m. spalio 22 d.

2004 m. spalio 21 d. Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje buvo paskelbtos 2004 m. rugsėjo 16 d. Europos Centrinio Banko (ECB) gairės ECB/2004/18 dėl eurų banknotų pirkimo.

Vadovaudamosi atviros rinkos ekonomikos esant laisvai konkurencijai principu, palankiu veiksmingam išteklių paskirstymui, gairės nustato vieną Eurosistemos pirkimo procedūrą eurų banknotų gamybai. Ši bendra procedūra bus taikoma praėjus pereinamajam laikotarpiui, taip leidžiant NCB ir spaustuvėms tinkamai pasiruošti. Tiksli pereinamojo laikotarpio pradžios data priklauso nuo kritinės NCB, sutinkančių dalyvauti vienoje Eurosistemos pirkimo procedūroje, masės, ir dėl šios datos spręs Valdančioji taryba.

Viena Eurosistemos pirkimo procedūra pripažįsta, kad eurų banknotų leidimas yra viešoji užduotis, kuri buvo aiškiai patikėta Eurosistemai. Eurų banknotai yra labai jautrūs ir naujoviški produktai. Todėl viena Eurosistemos pirkimo procedūra yra skirta užtikrinti, kad eurų banknotai būtų gaminami visiškai saugiu, kontroliuojamu ir konfidencialiu būdu, užtikrinančiu patikimą, aukštos kokybės ir stabilų tiekimą.

Be to, viena Eurosistemos pirkimo procedūra buvo sukurta vadovaujantis EB konkurencijos teise. Ji ypač užtikrina vienodą tvarką visoms spaustuvėms, norinčioms dalyvauti vienoje Eurosistemos pirkimo procedūroje, taip pat skaidrumą ir efektyvumą. Be to, ji atsižvelgia į decentralizacijos principą.

Vieną Eurosistemos pirkimo procedūrą sudaro bendros konkurso taisyklės ir tvarka, kuri bus taikoma visiems Eurosistemai reikalingiems banknotams. NCB, turintys po vidaus spaustuvę ar NCB, naudojantys valstybines spaustuves, gali nuspręsti nedalyvauti vienoje Eurosistemos pirkimo procedūroje, ir tada jie toliau gamins jiems paskirtus eurų banknotus tose spaustuvėse.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai