Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

Tarptautinė vertinimo komisija išrinko tris architektūrinį konkursą naujoms ECB patalpoms laimėjusius projektus

2004 m. vasario 13 d.

Šiandien ECB pirmininko pavaduotojo Lucas Papademos vadovaujama tarptautinė vertinimo komisija išrinko tris projektus, laimėjusius tarptautinį miestų planavimo ir architektūrinių projektų konkursą naujoms ECB patalpoms Frankfurte prie Maino, Vokietijoje. Tuo buvo užbaigtas antrasis ir galutinis projektų konkurso etapas.

Konkurso nugalėtojais pripažinti:

1-os vietos laimėtojas: Coop Himmelb(l)au, Viena, Austrija

Šiame projektiniame pasiūlyme sumaniai skulptūriškai derinama sena ir nauja. Ansamblį sudaro trys pagrindiniai elementai: senasis turgaus pastatas Grossmarkthalle, ilgas žemas pastatas (angl. groundscraper) ir daugiakampiai bokštai dvyniai. Pirmajam etapui pateiktame pradiniame pasiūlyme vienas ilgojo pastato galas buvo pakibęs virš krantinės, o kitas kirto turgaus pastatą. Antrajame etape jis išdėstytas paraleliai šiam istoriniam pastatui, jo neliečiant. Senasis turgaus pastatas atlieka ECB pagrindinio įėjimo ir visuomeninės erdvės funkciją, o su dviem bokštais, kuriuose įkurti biurai, jį jungia ilgame žemame pastate įkurtas konferencijų salių centras. Šis projektinis pasiūlymas yra nuosaikus ir funkcionalus.

2-os vietos laimėtojas: ASP Schweger Assoziierte, Berlynas, Vokietija

Kabantis „padangės tiltas“ (angl. sky bridge) kontrastuoja su istoriniu turgaus pastatu, tačiau jo neužgožia. Pastarasis yra gerai išsaugotas, nors stogas pakeistas stiklo konstrukcija. Vertikalių pastatų sujungimas vestibiuliu ir horizontalia konstrukcija viršuje daro šį novatorišką projektinį pasiūlymą įspūdingą. Plėtimosi ateityje atveju numatyta galimybė pastatyti papildomą bokštą.

3-os vietos laimėtojas: 54f architekten/T. R. Hamzah & Yeang, Darmštadas, Vokietija/Selangoras, Malaizija

Šiame projektiniame pasiūlyme urbanistinės ašys pratęsiamos iki objekto ir naudojamos skirtingiems kraštovaizdžiams ir architektūriniams elementams sukurti. Du skirtingi stačiakampiai bokštai bus pastatyti į pietus nuo senojo turgaus pastato, siekiant „praturtinti dabartinį miesto vaizdą“. Itin gerai išplėtota atviros erdvės koncepcija. Kuriant geros kokybės darbo vietas, atsižvelgta į energijos ir aplinkosaugos aspektus. Projektiniame pasiūlyme gerai išnaudota vieta, o naujų pastatų proporcijos neužgožia turgaus pastato. Projektinis pasiūlymas gerai įsilieja į aplinką ir patenkina daugelį funkcijų plano reikalavimų.

Konkursas buvo paskelbtas 2002 m. lapkritį (žr. 2002 m. lapkričio 26 d. ECB pranešimą spaudai) kaip apribotas projektų konkursas iš dviejų etapų, prieš kuriuos buvo atrinkta 80 reikalavimus atitinkančių kandidatų (žr. 2003 m. balandžio 7 d. ECB pranešimą spaudai). Gali būti, kad po antrojo etapo vyks peržiūrėjimo etapas. Iki 2003 m. liepos 7 d., paskutinės pirmojo etapo dienos, 71 iš 80 kandidatų buvo pateikę pirminius projektinius pasiūlymus. 2003 m. rugpjūčio 28 ir 29 d. vertinimo komisija atrinko 12 kandidatų antrajam etapui. Šis etapas prasidėjo 2003 m. rugsėjo 15 d., o 12 atrinktų projektuotojų savo projektinius pasiūlymus turėjo pateikti iki 2003 m. gruodžio 12 d.

12 projektinių pasiūlymų vertinimo komisija vertino pagal šiuos kriterijus:

  • Bendras miesto planavimas, architektūra ir kraštovaizdis;
  • atitiktis pagrindiniams funkcijų ir erdvės plano reikalavimams;
  • įgyvendinama energijos/aplinkosaugos koncepcija ir atitiktis pagrindiniams ECB techninių reikalavimų principams;
  • atitiktis susijusiems teisės aktams, ypač statybų ir aplinkosaugos įstatymų srityje.

Peržiūrėjimo etapo metu ECB valdančioji taryba paprašys vieno ar kelių laimėtojų peržiūrėti savo pasiūlytus projektus, ir, bendradarbiaujant ECB ir Frankfurto miestui, bus susitarta dėl galutinio projekto. Po peržiūrėjimo etapo ECB valdančioji taryba sudarys sutartį dėl naujų banko patalpų planavimo su vienu iš trijų laimėjusiųjų architektų.

Nuo 2004 m. vasario 21 d. iki kovo 14 d. Deutsches Architektur Museum Frankfurte prie Maino vyks vieša visų konkursui pasiūlytų projektų iš pirmojo ir antrojo etapų paroda. Atskirą peržiūrą žiniasklaidai numatoma surengti 2004 m. vasario 20 d., 11 val.

Daugiau informacijos apie prizines vietas užėmusius projektus, įskaitant maketų nuotraukas, galima rasti ECB interneto svetainėje adresu http://www.ecb.europa.eu/ecb/premises/.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai