Možnosti vyhledávání
Home Média ECB vysvětluje Výzkum a publikace Statistika Měnová politika Euro Platební systémy a trhy Kariéra
Návrhy
Třídit podle
TISKOVÁ ZPRÁVA

ECB oznámila rysy operací měnové politiky s vypořádáním do prosince 2016

5. června 2014

Rada guvernérů ECB dnes rozhodla, že bude nadále provádět své hlavní refinanční operace jako nabídková řízení s pevnou sazbou a s plným přidělením po nezbytnou dobu, ale nejméně do konce udržovacího období rezerv Eurosystému v prosinci 2016.

Dále Rada guvernérů rozhodla provádět tříměsíční dlouhodobější refinanční operace, které se budou konat před koncem udržovacího období rezerv Eurosystému v prosinci 2016 jako nabídková řízení s pevnou sazbou a s plným přidělením. Sazby těchto tříměsíčních operací budou stanoveny jako průměrná sazba hlavních refinančních operací po dobu trvání příslušné dlouhodobější refinanční operace.

Rada guvernérů se dále rozhodla, že po operaci, která bude provedena 10. června 2014, ukončí refinanční operace Eurosystému se zvláštní dobou trvání se splatností v délce jednoho udržovacího období.

Rada guvernérů se také rozhodla, že po operaci, která bude provedena 10. června 2014, pozastaví týdenní operace jemného doladění určené ke sterilizaci likvidity zavedené prostřednictvím programu pro trhy s cennými papíry.

KONTAKT

Evropská centrální banka

Generální ředitelství pro komunikaci

Reprodukce je povolena pouze s uvedením zdroje.

Kontakty pro média