Otsingu valikud
Avaleht Meedia Suunaviidad Uuringud & väljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Töövõimalused
Soovitused
Sorteeri
PRESSITEADE

EKP teeb teatavaks kuni 2016. aasta detsembrini arveldatavate rahapoliitika operatsioonide üksikasjad

5. juuni 2014

EKP nõukogu tegi täna otsuse jätkata põhiliste refinantseerimisoperatsioonide teostamist piiramatu mahuga ja fikseeritud intressimääraga pakkumismenetlustena niikaua, kui see on vajalik ja veel vähemalt eurosüsteemi arvestusperioodi lõpuni 2016. aasta detsembris.

Samuti otsustas nõukogu, et enne 2016. aasta detsembri lõppu (mil lõpeb eurosüsteemi arvestusperiood) jaotatavad pikemaajalised kolmekuulised refinantseerimisoperatsioonid teostatakse piiramatu mahuga ja fikseeritud intressimääraga pakkumismenetlusena. Nende kolmekuuliste operatsioonide intressimäärad kehtestatakse põhiliste refinantseerimisoperatsioonide keskmise intressimäära alusel konkreetse pikemaajalise refinantseerimisoperatsiooni kogu kestuseks.

EKP nõukogu otsustas ka lõpetada eurosüsteemi eritähtajaga (ühe arvestusperioodi pikkused) refinantseerimisoperatsioonid pärast operatsiooni, mis jaotatakse 10. juunil 2014.

Lisaks tegi EKP nõukogu otsuse peatada iganädalase peenhäälestusoperatsiooni (millega kõrvaldatakse väärtpaberituruprogrammiga lisatud likviidsus) pärast operatsiooni, mis jaotatakse 10. juunil 2014.

KONTAKTANDMED

Euroopa Keskpank

Avalike suhete peadirektoraat

Taasesitus on lubatud, kui viidatakse algallikale.

Meediakontaktid