Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

Slovakija prisijungia prie euro zonos

2009 m. sausio 1 d.

Šiandien Slovakijoje įvesta euro valiuta. Todėl Europos bendrąją valiutą naudojančių ES valstybių narių skaičius padidėjo iki šešiolikos. Europos Centrinis Bankas (ECB) palankiai vertina šią tolesnę euro zonos plėtrą.

Slovakijai įsivedus eurą, Národná banka Slovenska tapo visateisiu Eurosistemos – euro zonos centrinių bankų sistemos, kurią sudaro ECB ir nuo šiandien šešiolika eurą įsivedusių ES valstybių narių nacionalinių centrinių bankų, nariu. Pagal Protokolą dėl Europos centrinių bankų sistemos ir Europos Centrinio Banko statuto Národná banka Slovenska sumokėjo likusią savo įmokos į ECB kapitalą dalį ir pervedė savo įnašą į ECB užsienio atsargas.

Į 2009 m. sausio 1 d. įvykusią Slovakijos pinigų finansinių institucijų (PFI) integraciją su euro zonos bankų sistema buvo atsižvelgta jau 2008 m. gruodžio 29 d. ir 30 d. skelbiant euro zonos likvidumo poreikį ir orientacinę paskirstymo sumą. Eurosistemos sandorio šalys iš Slovakijos galės dalyvauti Eurosistemos atvirosios rinkos operacijose, skelbiamose po 2009 m. sausio 1 d.

Slovakijoje įsikūrusių FPI, kurioms taikomi privalomųjų atsargų reikalavimai, sąrašas yra paskelbtas ECB interneto svetainėje kartu su kitų eurą įsivedusių ES valstybių narių PFI sąrašais. Slovakijoje esančio turto, kuris yra tinkamas įkaitas Eurosistemos kredito operacijoms, sąrašas taip pat paskelbtas ECB interneto svetainėje.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai