Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

Kipras ir Malta prisijungia prie euro zonos

2008 m. sausio 1 d.

Šiandien Kipre ir Maltoje įvesta euro valiuta. Europos bendrąją valiutą naudojančių ES valstybių narių skaičius padidėjo iki penkiolikos. Europos Centrinis Bankas (ECB) palankiai vertina šią euro zonos plėtrą.

Kiprui ir Maltai įsivedus eurą, Central Bank of Cyprus ir Central Bank of Malta tapo visateisiais Eurosistemos nariais, turinčiais tas pačias teises ir įsipareigojimus, kaip ir kitų trylikos eurą įsivedusių ES valstybių narių nacionaliniai centriniai bankai. Pagal Europos centrinių bankų sistemos ir Europos Centrinio Banko statuto 49 straipsnį, Central Bank of Cyprus ir Central Bank of Malta sumokėjo likusią savo įmokų į ECB kapitalą dalį ir pervedė ECB savo įnašus į ECB užsienio atsargas.

Į 2008 m. sausio 1 d. įvykusią Kipro ir Maltos pinigų finansinių institucijų (PFI) integraciją į euro zonos bankų sistemą buvo atsižvelgta jau 2007 m. gruodžio 27 d. ir 28 d. skelbiant euro zonos likvidumo poreikį ir orientacinę paskirstymo sumą. 2008 m. sausio 3 d. Eurosistemos sandorio šalys iš Kipro ir Maltos galės pirmą kartą dalyvauti Eurosistemos pagrindinėse refinansavimo operacijose.

Kipre ir Maltoje įsikūrusių PFI, kurioms taikomi privalomųjų atsargų reikalavimai, sąrašai yra paskelbti ECB interneto svetainėje kartu su kitų eurą įsivedusių ES valstybių narių PFI sąrašais. Kipre ir Maltoje esančio turto, kuris yra tinkamas įkaitas Eurosistemos kredito operacijoms, sąrašai taip pat paskelbti ECB interneto svetainėje. http://www.ecb.europa.eu

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai