Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

ECB valdančiosios tarybos pareiškimas dėl Ekonomikos ir finansų ministrų tarybos parengtos Stabilumo ir augimo pakto įgyvendinimo patobulinimo ataskaitos

2005 m. kovo 21 d.

ECB valdančioji taryba yra labai susirūpinusi dėl siūlomų Stabilumo ir augimo pakto nuostatų pakeitimų. Reikia siekti, kad trūkumų pašalinimą reglamentuojančių Pakto nuostatų pakeitimai nesumažintų pasitikėjimo Europos Sąjungos fiskaline sistema ir euro zonos valstybių narių finansų tvarumu. Valdančioji taryba taip pat atkreipė dėmesį į keletą siūlomų Pakto prevencinių nuostatų pakeitimų, kurie gali pagerinti Pakto įgyvendinimą.

Patikima fiskalinė politika ir į kainų stabilumą orientuota pinigų politika yra būtina sėkmingo ekonominės ir pinigų sąjungos veikimo sąlyga. Tai yra makroekonominio stabilumo, augimo ir sanglaudos euro zonoje prielaidos. Būtina, kad valstybės narės, Europos Komisija ir Europos Sąjungos Taryba kruopščiai ir nuosekliai įgyvendintų peržiūrėtą ir pakeistą tvarką, taip skatindamos laikytis atsargios fiskalinės politikos.

Dabartinėmis aplinkybėmis ypatingai aktualu, kad visos susijusios šalys vykdytų atitinkamus savo įsipareigojimus. Visuomenė ir rinkos gali pasitikėti, kad Valdančioji taryba yra tvirtai pasiryžusi vykdyti savo įsipareigojimą palaikyti kainų stabilumą.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai