Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

Europos Centrinio Banko Valdančiosios tarybospolitikos pozicija dėl valiutos kurso klausimų, susijusių sustojančiosiomis šalimis

2003 m. gruodžio 18 d

2003 m. gruodžio 18 d.

Šiandien Europos Centrinio Banko (ECB) Valdančioji taryba paskelbė politikos poziciją dėl valiutos kurso klausimų, susijusių su stojančiosiomis šalimis, kurios įstos į Europos Sąjungą 2004 m. gegužę.

Visos dešimt naujųjų valstybių narių įstos į Europos Sąjungą kaip valstybės narės, kurioms Europos Ekonominėje ir pinigų sąjungoje (EPS) taikoma išlyga. Tai reiškia, kad iki euro įsivedimo jos bus įsipareigojusios siekti jį įsivesti po to, kai atitiks Europos bendrijos steigimo sutartyje nustatytus konvergencijos kriterijus. Sutartyje numatyta, kad praėjus tam tikram laikotarpiui po įstojimo, naujosios valstybės narės prisijungs prie Valiutos kurso mechanizmo II (VKM II).

Šiandien paskelbtos politikos pozicijos tikslas – pateikti orientyrą, kuriuo būtų vadovaujamasi įgyvendinant būsimų naujųjų narių pinigų integracijos procesą. Ji paskelbta visomis dabartinėmis ir būsimomis oficialiomis Bendrijos kalbomis ECB interneto svetainėje (www.ecb.europa.eu).

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai