Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs
  • PAZIŅOJUMS PRESEI

Horvātija gatavojas pievienoties euro zonai 2023. gada 1. janvārī

2022. gada 12. jūlijā

  • Noteikts kunas konversijas kurss 7.53450 HRK = 1 EUR.
  • ECB kopš 2020. gada jau uzrauga Horvātijas bankas.

Šodien Eiropas Savienības Padome oficiāli apstiprināja Horvātijas pievienošanos euro zonai 2023. gada 1. janvārī un noteica Horvātijas kunas konversijas kursu (7.53450 kunas par euro) – tas atbilst kunas pašreizējam centrālajam kursam Valūtas kursa mehānismā (VKM II). Eiropas Centrālā banka (ECB) un Hrvatska narodna banka vienojās līdz 2023. gada 1. janvārim monitorēt Horvātijas kunas kursu attiecībā pret euro valūtas tirgū.

Kad 2020. gada 1. oktobrī stājās spēkā ciešas sadarbības vienošanās starp ECB un Hrvatska narodna banka, ECB uzņēmās atbildību par astoņu nozīmīgo iestāžu tiešu uzraudzību un 15 mazāk nozīmīgo iestāžu pārraudzību Horvātijā.

Lai saņemtu papildinformāciju, plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus lūdzam vērsties pie Aleksandrīnes Buijē (Alexandrine Bouilhet; tālr.: +49 172 174 9366).

Piezīmes.

  • Vienošanās par kunas kursa monitoringu noslēgta VKM II kontekstā. Dalība VKM II un normālo svārstību robežu ievērošana vismaz divus gadus ir viens no konverģences kritērijiem, kas jāizpilda pirms pievienošanās euro zonai.
  • Kunas konversijas kurss noteikts ar Regulas (EK) Nr. 2866/98 grozījumu, kas stāsies spēkā 2023. gada 1. janvārī.
KONTAKTINFORMĀCIJA

Eiropas Centrālā banka

Komunikācijas ģenerāldirektorāts

Pārpublicējot obligāta avota norāde.

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem