Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
  • PRANEŠIMAS SPAUDAI

ECB priėmė nuomonę dėl naujo Vykdomosios valdymo nario skyrimo

2019 m. kovo 6 d.

  • Valdančioji taryba neprieštarauja siūlomai Philipo Lane’o kandidatūrai.

Šiandien Europos Centrinio Banko (ECB) valdančioji taryba priėmė nuomonę dėl Europos Sąjungos Tarybos rekomendacijos dėl ECB vykdomosios valdybos nario skyrimo.

Valdančioji taryba neprieštaravo pasiūlytai Philipo Lane’o kandidatūrai. Tai pripažintą autoritetą ir profesinę patirtį pinigų ar bankininkystės srityse turintis asmuo, kaip to reikalaujama Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 283 straipsnio 2 dalyje. Šiuo metu P. Lane’as yra Airijos centrinio banko valdytojas ir ECB valdančiosios tarybos narys.

Europos Vadovų Taryba paskirs naująjį Vykdomosios valdybos narį po to, kai Valdančioji taryba ir Europos Parlamentas priims atitinkamas nuomones. Valdančiosios tarybos nuomonė netrukus bus paskelbta Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje ir ECB interneto svetainėje visomis oficialiosiomis ES kalbomis.

Kai bus paskirtas Vykdomosios valdybos nariu, P. Lane’as pakeis Peterį Praetą, kurio aštuonerių metų Vykdomosios valdybos nario kadencija baigsis 2019 m. gegužės 31 d.

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti Peteriui Ehrlichui, tel. +49 69 1344 8320.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai