Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
  • PRANEŠIMAS SPAUDAI

Sprendimai dėl pinigų politikos

2019 m. liepos 25 d.

[Atnaujinta 2019 m. liepos 29 d., ištaisius klaidą]

Šiandien vykusiame posėdyje Europos Centrinio Banko (ECB) valdančioji taryba nusprendė, kad pagrindinių refinansavimo operacijų palūkanų norma ir palūkanų normos naudojantis ribinio skolinimosi ir indėlių galimybėmis nesikeis ir atitinkamai bus 0,00 %, 0,25 % ir −0,40 %. Valdančioji taryba mano, kad ECB pagrindinės palūkanų normos nesikeis arba bus mažesnės dar bent 2020 m. pirmąjį pusmetį, tačiau bet kokiu atveju tol, kol tai bus reikalinga siekiant užtikrinti, kad vidutiniu laikotarpiu infliacija ir toliau tvariai artėtų prie siekiamo lygio.

Valdančioji taryba ketina ir toliau reinvestuoti visas lėšas, gautas iš pagal turto pirkimo programą įsigytų vertybinių popierių išpirkimo suėjus jų terminui, dar gana ilgą laiką nuo tos dienos, kai ji pradės didinti ECB pagrindines palūkanų normas, ir bet kokiu atveju tol, kol tai bus reikalinga siekiant užtikrinti palankias likvidumo sąlygas ir palaikyti aukštą skatinamosios pinigų politikos lygį.

Valdančioji taryba taip pat pabrėžė būtinybę palaikyti itin skatinamojo pobūdžio pinigų politiką ilgesnį laikotarpį, nes infliacijos rodikliai – tiek stebimi, tiek prognozuojami – buvo nuolat mažesni nei siekiamas lygis. Todėl, jeigu vidutinės trukmės infliacijos perspektyva toliau neatitiks siekiamo lygio, Valdančioji taryba yra pasiryžusi imtis veiksmų, laikydamasi savo įsipareigojimo užtikrinti siekį atitinkantį infliacijos lygį, ir yra pasirengusi atitinkamai koreguoti visas savo priemones, kad užtikrintų tvarią infliacijos raidą siekiamo lygio link.

Atsižvelgdama į tai, Valdančioji taryba įpareigojo atitinkamus Eurosistemos komitetus išnagrinėti galimybes ir būdus sustiprinti Valdančiosios tarybos ateities gaires dėl pinigų politikos palūkanų normų raidos, išnagrinėti galimybes dėl švelninančių priemonių, tokių kaip pakopinės atlyginimo už laikomas atsargas sistemos projekto parengimas, ir galimybes dėl galimų naujų grynųjų turto pirkimų dydžio bei sudėties.

ECB Pirmininkas pakomentuos, kuo remiantis priimti šie sprendimai, šiandien 14.30 val. (Vidurio Europos laiku) prasidedančioje spaudos konferencijoje.

Dėl tikslios formuluotės, kuriai pritarė Valdančioji taryba, žr. tekstą anglų kalba.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai