Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
  • PRANEŠIMAS SPAUDAI

ECB pristato naujuosius 100 ir 200 eurų banknotus

2018 m. rugsėjo 17 d.

  • Naujieji 100 ir 200 eurų banknotai apyvartoje pasirodys 2019 m. gegužės 28 d.
  • Banknotai apsaugoti naujomis inovatyviomis apsaugos priemonėmis: holograma su erdviniais elementais ir patobulintu smaragdo spalvos skaičiumi.
  • Išleidus šiuos 100 ir 200 eurų banknotus serija „Europa“ bus baigta.

Šiandien Europos Centrinis Bankas (ECB) pristatė naujuosius 100 ir 200 eurų banknotus, apyvartoje pasirodysiančius 2019 m. gegužės 28 d. Į apyvartą jau išleisti serijos „Europa“ 5, 10, 20 ir 50 eurų banknotai. Naujaisiais 100 ir 200 eurų banknotais bus baigtas šios serijos banknotų išleidimas.

Naujuosiuose 100 ir 200 eurų banknotuose panaudotos naujos inovatyvios apsaugos priemonės. Kaip ir kitų nominalų, taip ir šių nominalų banknotų tikrumą lengva patikrinti taikant „apčiuopk–pažvelk–pakreipk“ metodą.

Sidabro spalvos juostelės viršuje esančioje hologramoje su erdviniais elementais matyti aplink skaičių judantys simboliai €, kurie tiesioginėje šviesoje tampa ryškesni. Sidabro spalvos juostelėje taip pat matyti Europos portretas, architektūros objekto motyvas ir didelis simbolis €. Be to, ant naujųjų 100 ir 200 eurų banknotų panaudotas ir patobulintas smaragdo spalvos skaičius. Smaragdo spalvos skaičius yra ir ant visų kitų serijos „Europa“ banknotų, tačiau tik ant 100 ir 200 eurų banknotų jame matyt ir simboliai €.

Palyginti su pirmosios serijos 100 ir 200 eurų banknotais, naujųjų banknotų plotis skiriasi – dabar jie yra tokio pat pločio kaip ir 50 eurų banknotas. Tačiau jų ilgis nepasikeitė – kuo ilgesnis banknotas, tuo didesnis jo nominalas. Kadangi naujųjų 50, 100 ir 200 eurų banknotų plotis vienodas, juos bus lengviau tvarkyti banknotų tvarkymo įrenginiais. Be to, jie geriau tilps į žmonių pinigines ir ilgiau bus tinkami naudoti, nes lėčiau susidėvės.

Be plika akimi matomų apsaugos priemonių, eurų banknotai apsaugoti ir tokiomis apsaugos priemonėmis, kurias atpažįsta tik įrenginiai. Ant naujųjų 100 ir 200 eurų banknotų tokios priemonės yra patobulintos ir papildytos naujomis, kad banknotus būtų galima tvarkyti ir jų tikrumą patikrinti labai greitai. Pristatydamas naujuosius banknotus Vykdomosios valdybos narys Yves Mersch pabrėžė, kad, pasirodžius naujiesiem 100 ir 200 eurų banknotams, visi eurų banknotai bus ir toliau itin gerai apsaugoti nuo padirbinėjimo. Tad eurų banknotai bus ne tik geriau apsaugoti, juos bus paprasčiau tikrinti ir tvarkyti.

Eurosistema – ECB ir 19 euro zonos šalių nacionaliniai centriniai bankai – padeda banknotų tvarkymo ir tikrumo tikrinimo įrenginių ir aparatų gamintojams ir savininkams pasirengti naujų banknotų pasirodymui apyvartoje. Be kitos pagalbos, Eurosistema padeda jiems įrangos testavimo klausimais ir skelbia sąrašą banknotų tvarkymo aparatų, kurie buvo pripažinti tinkamais serijos „Europa“ banknotams tvarkyti.

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti Estherai Tejedor telefonu +49 69 1344 95596.

Pastabos

Sėkmingai testuoti banknotų tvarkymo aparatų tipai
KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai