Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs
INFORMĀCIJA PRESEI

Šodien apgrozībā laista jaunā 50 euro banknote

2017. gada 4. aprīlī
  • Šodien apgrozībā nonākusi banknote ar uzlabotiem pretviltošanas elementiem.
  • Jaunā banknote ar Eiropas portretu un smaragdzaļu skaitli labāk nodrošināta pret viltojumiem.
  • Apsekojums rāda, ka skaidrā nauda joprojām ir iecienītākais maksāšanas veids tirdzniecības vietās.

Eiropas Centrālā banka (ECB) paziņoja, ka šodien apgrozībā laista jaunā 50 euro banknote – ceturtā Eiropas sērijā.

Vēl labāk nodrošinot euro banknotes pret viltojumiem, tās pretviltošanas elementi ietver logu ar portretu hologrammas augšējā daļā, kas kļūst caurskatāms, aplūkojot banknoti pret gaismu. Logā no abām banknotes pusēm redzams grieķu mitoloģijas tēla Eiropas portrets. Šis portrets redzams arī ūdenszīmē blakus smaragdzaļam skaitlim, uz kura, pagrozot banknoti, saskatāms kustīgas gaismas efekts, kas pārvietojas augšup un lejup. Uz banknotes ir arī reljefs iespiedums cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

"Pat šajā digitālajā laikmetā skaidrā nauda joprojām ir vitāli svarīga mūsu tautsaimniecībai," teica ECB prezidents Mario Dragi (Mario Draghi). "ECB uzdevumā veiktais apsekojums par skaidrās naudas izmantošanu, kas tiks drīzumā publicēts, liecina, ka vairāk nekā trīs ceturtdaļas maksājumu euro zonas tirdzniecības vietās veic skaidrā naudā. Darījumu vērtības izteiksmē tā ir vairāk nekā puse maksājumu."

Pilnīgi apsekojuma rezultāti būs pieejami 2017. gada vasarā.

50 euro banknote ir visbiežāk izmantotā euro banknote. Apgrozībā ir 9 mljrd. šo banknošu, veidojot 46% no visām euro banknotēm. Pirmā izlaiduma 50 euro banknotes joprojām būs likumīgs maksāšanas līdzeklis. Tās atradīsies apgrozībā kopā ar jaunajām banknotēm un tiks pakāpeniski izņemtas no apgrozības.

Jauno 100 euro un 200 euro banknoti laidīs apgrozībā 2019. gada sākumā.

Lai saņemtu papildinformāciju, plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus lūdzam vērsties pie Esteres Miltenī-Torstensones (Eszter Miltényi-Torstensson; tālr. +49 69 1344 8034).

Piezīmes.

Apsekojumā izmantoti pieraksti, ko 65 281 respondents veica katru dienu no 2015. gada oktobra līdz 2016. gada jūlijam. Respondenti tika lūgti norādīt visus maksājumus tirdzniecības vietās, piemēram, lielveikalos, ilglietojuma preču veikalos, bāros, restorānos un ielu tirdziņos. ECB veica apsekojumu 17 valstīs. Nacionālās centrālās bankas veica pētījumus Vācijā un Nīderlandē, izmantojot līdzīgu metodoloģiju.

KONTAKTINFORMĀCIJA

Eiropas Centrālā banka

Komunikācijas ģenerāldirektorāts

Pārpublicējot obligāta avota norāde.

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem