Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

Rytoj apyvartoje pasirodys naujieji 10 eurų banknotai

2014 m. rugsėjo 22 d.

EMBARGO

Draudimas skelbti iki 2014 m. rugsėjo 22 d., pirmadienio, 10.00 val. (CET)
  • Banknotą sunkiau padirbti, tačiau paprasta patikrinti.
  • Eurosistema padėjo banknotų aparatų ir įrenginių gamintojams pasiruošti naujojo banknoto išleidimui.
  • Internete 23 kalbomis paskelbtas vaizdo siužetas „Susipažinkite su naujuoju 10 eurų banknotu“ – greitas ir paprastas būdas sužinoti daugiau apie naująjį banknotą.

Serijos „Europa“ 10 eurų banknotas apyvartoje pasirodys 2014 m. rugsėjo 23 d. „Svarbu, kad visi, kas naudoja eurų banknotus, ir toliau jais pasitikėtų. Todėl ir nusprendėme išleisti seriją „Europa““, – sakė už banknotus atsakingas ECB vykdomosios valdybos narys Yves Mersch.

Kaip ir naujojo 5 eurų banknoto, naujojo 10 eurų banknoto dizainas buvo šiek tiek pakeistas, panaudotos patobulintos apsaugos priemonės. Pavyzdžiui, hologramoje ir vandens ženkle pavaizduotas graikų mitologinio personažo Europos portretas. Be to, ant banknotų yra smaragdo spalvos skaičius. Banknotą kreipiant blizgančio skaičiaus spalva keičiasi iš ryškiai žalios į sodriai mėlyną ir sukuria kintančios šviesos efektą – blizga viršutinė arba apatinė skaičiaus dalis. Šias ir kitas apsaugos priemones, panaudotas naujuosiuose 10 eurų banknotuose, lengva patikrinti taikant „apčiuopk–pažvelk–pakreipk“ metodą.

Kad banknotų išleidimas būtų kuo sklandesnis ir kad šiuos banknotus žinotų kuo daugiau žmonių, Eurosistema ėmėsi įvairių veiksmų, siekdama padėti banknotų tvarkymo aparatų ir autentiškumo tikrinimo įrenginių gamintojams ir savininkams. Vienas iš šių veiksmų – pateikti naujuosius 10 eurų banknotus bandymams likus beveik devyniems mėnesiams iki jų pasirodymo apyvartoje, kad pakaktų laiko įrenginiams pritaikyti. Kitas žingsnis – supaprastinta tvarka, pagal kurią teikiamas naujasis 10 eurų banknotas įrangos pritaikymui. Be to, pagal Eurosistemos partnerystės programą Eurosistema Briuselyje organizavo seminarą banknotų tema, o nacionaliniai centriniai bankai bendravo tiesiogiai su suinteresuotais subjektais savo šalyje.

Euro zonos nacionaliniai centriniai bankai patvirtino Europos Centriniam Bankui, kad padarė viską, ką galėjo, kad savo šalyse palengvintų banknotų tvarkymo aparatų ir autentiškumo tikrinimo įrenginių pritaikymą naujajam banknotui.

„Kad naujojo 10 eurų banknoto išleidimas į apyvartą būtų kuo sklandesnis, visus, turinčius banknotų tvarkymo įrenginių, raginu pasirūpinti, kad jie galėtų apdoroti ir naujuosius banknotus“, kalbėjo p. Mersch.

Sukauptoms atsargoms sunaudoti, į apyvartą bus leidžiami ir pirmosios serijos 10 eurų banknotai. Šie banknotai cirkuliuos kartu su serijos „Europa“ 10 eurų banknotais, kol galiausiai jie pamažu bus išimti iš apyvartos ir nustos būti teisėta mokėjimo priemone. Bus pranešta labai iš anksto, kada tai įvyks.

Daugiau informacijos apie naująjį banknotą ir kaip jį patikrinti pateikta vaizdo siužete „Susipažinkite su naujuoju 10 eurų banknotu“, kuris 23 Europos Sąjungos kalbomis paskelbtas interneto svetainėje www.new-euro-banknotes.eu. Tai vienas iš keleto šioje svetainėje patalpintų vaizdo siužetų apie grynuosius pinigus. Svetainėje pristatyti ir kiti būdai, kaip daugiau sužinoti apie eurų banknotus, pavyzdžiui, galima žaisti žaidimą Euro Cash Academy.

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti Elodie Nowodazkij tel. +49 69 1344 7390 arba William Lelieveldt tel. +49 69 1344 7316.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai