Možnosti vyhledávání
Home Média ECB vysvětluje Výzkum a publikace Statistika Měnová politika Euro Platební systémy a trhy Kariéra
Návrhy
Třídit podle
TISKOVÁ ZPRÁVA

Zahájení veřejného výběrového řízení na generálního dodavatele stavby nového sídla ECB

10. července 2007

Evropská centrální banka (ECB) zahájí v srpnu 2007 mezinárodní veřejné výběrové řízení na generálního dodavatele stavby svého nového sídla. Oznámení zakázky bude zveřejněno v Úředním věstníku Evropské unie i na internetové stránce ECB.

ECB vybuduje své nové sídlo podle návrhu vídeňské architektonické kanceláře COOP HIMMELB(L)AU v areálu bývalé velkoobchodní tržnice ve východní části Frankfurtu nad Mohanem. Nové sídlo se bude skládat z výškové budovy o výšce zhruba 180 m, budovy původní tržnice ( Großmarkthalle), dalších doplňkových budov a z terénně upravených ploch.

Hlavní stavební práce budou zahájeny v říjnu 2008, přičemž dokončení je naplánováno do konce roku 2011.

Práce a služby poskytované generálním dodavatelem budou zahrnovat především stavební práce a zařízení prostor, ale také plánování a řízení.

Bližší informace o nadcházejícím výběrovém řízení na stavbu nového sídla ECB jsou k dispozici na internetových adresách: http://ted.europa.eu (vyhledat: T070), www.ecb.europa.eu/ecb/jobsproc/proc/tenders a www.new-ecb-premises.com.

Podrobnější údaje o návrhu nového sídla můžete získat na internetových adresách www.ecb.europa.eu/ecb/premises a www.new-ecb-premises.com.

KONTAKT

Evropská centrální banka

Generální ředitelství pro komunikaci

Reprodukce je povolena pouze s uvedením zdroje.

Kontakty pro média