Možnosti vyhledávání
Home Média ECB vysvětluje Výzkum a publikace Statistika Měnová politika Euro Platební systémy a trhy Kariéra
Návrhy
Třídit podle

Jazyková politika na těchto internetových stránkách

Na těchto internetových stránkách najdete informace o činnosti Evropské centrální banky ve 24 úředních jazycích Evropské unie (EU).

Veškeré informace jsou k dispozici v angličtině, ale hlavní obsah a zejména informace, které by mohly zajímat evropské občany, jsou k dispozici i v ostatních úředních jazycích EU.

Co můžete najít ve svém jazyce?

V angličtině a ostatních úředních jazycích EU je domovská stránka, všechny stránky v sekcích „Všeobecné informace“ a „Euro“ a vstupní stránky ke všem osmi sekcím. Stejně tak jsou k dispozici naše měnová rozhodnutí, výroční zprávy, vybrané informace o naší strategii měnové politiky i další texty.

Některé materiály na internetových stránkách jsou přeloženy do vybraných jazyků EU a mohou být k dispozici v jazyce, kterému rozumíte, i když to nemusí být váš rodný jazyk. Některé projevy, rozhovory a blogové příspěvky prezidentky ECB a dalších členů Výkonné rady jsou také k dispozici v jiných jazycích, než je angličtina. Tiskové zprávy jsou obvykle v angličtině, a pokud se týkají širší veřejnosti mimo odbornou obec, i v dalších úředních jazycích EU.

Právní předpisy ECB jsou zpravidla zveřejňovány ve všech úředních jazycích EU a jsou k dispozici na stránkách EUR-Lex.

Obsah našich veřejných konzultací je dispozici ve vybraných jazycích. Příspěvky k veřejným konzultacím přijímáme ve všech úředních jazycích EU.

Na internetových stránkách národních centrálních bank zemí EU jsou ve vámi vybraném jazyce k dispozici také informace o euru a souvisejících tématech.

Použití naší jazykové politiky

Přijetím našich souborů cookies nám pomůžete získat souhrnnou statistiku o poptávce po překladech jednotlivých stránek a sekcí našich internetových stránek. To znamená, že do budoucna se můžeme zaměřit na to, co překládat. Pokud některá z internetových stránek není ve vámi vybraném jazyce k dispozici, je tato informace na stránce uvedena.

Uplatňování této jazykové politiky zajišťuje generální ředitelství ECB pro komunikaci.

Chcete-li se Evropské centrální banky něco zeptat, použijte prosím formulář žádosti o informace v kterémkoli z úředních jazyků EU.

Všechny stránky v této části