Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

Šiandien Frankfurte pristatytas naujasis 10 eurų banknotas

2014 m. sausio 13 d.

EMBARGO

Draudimas skelbti iki 2014 m. sausio 13 d., pirmadienio, 11.30 val. (CET)
  • Naujasis serijos „Europa“ 10 eurų banknotas apyvartoje pasirodys 2014 m. rugsėjo 23 d., tad visos šalys turės pakankamai laiko tam tinkamai pasirengti.
  • Naujasis 10 eurų banknotas bus lengvai atpažįstamas, nes jo dizainas panašus į pirmosios serijos 10 eurų banknoto dizainą. Kuriant naujuosius banknotus buvo atsižvelgta į pažangą banknotų technologijos srityje, todėl šiuos banknotus bus dar sunkiau padirbti. Be to, jie bus dar patvaresni.
  • Serijos „Europa“ banknotai apyvartoje pasirodys nuosekliai per keletą metų.
  • Eurų banknotai – apčiuopiamas Europos Sąjungos simbolis. Eurus dabar naudoja 18 šalių gyvenantys 334 milijonai žmonių.

Šiandien ECB vykdomosios valdybos narys Yves Mersch pristatė naująjį 10 eurų banknotą ir paskelbė, kad apyvartoje jis pasirodys 2014 m. rugsėjo 23 d. P. Mersch kalbėjo: „Prabėgus dvylikai metų nuo eurų banknotų ir monetų pasirodymo apyvartoje, mes juos vertiname, kaip savaime suprantamą dalyką, tad lengva pamiršti, koks ambicingas, netgi drąsus, buvo planas įvesti eurą. Bendra valiuta padėjo suvienyti milijonus Europos gyventojų nepaisant jų skirtumų, o banknotai ir monetos tapo apčiuopiamu mūsų ryžto palaikyti Europos Sąjungą simboliu. Ir kai sakome „Eurai – mūsų pinigai“, būtent tai ir turime omenyje.“

Naujieji 10 eurų banknotai panašūs į 2002 m. išleistus banknotus, tik šiek tiek atnaujintas jų dizainas. Be to, yra keletas naujų ir patobulintų apsaugos požymių. Pavyzdžiui, kaip ir naujajame 5 eurų banknote, šio banknoto hologramoje ir vandens ženkle panaudotas graikų mitologijos karalaitės Europos, iš kurios vardo kilęs ir mūsų žemyno pavadinimas, portretas.

Banknoto pristatymo ceremonijos metu p. Mersh taip pat sakė: „Tai puiki proga pabrėžti, kaip svarbu išsaugoti žmonių pasitikėjimą euru. Viena iš priežasčių, kodėl išleidžiama nauja banknotų serija, yra siekis užtikrinti, kad visi eurus naudojantys žmonės ir toliau juos naudotų visiškai jais pasitikėdami.“

Kaip ir pirmosios serijos eurų banknotus, naujuosius 10 eurų banknotus bus paprasta patikrinti patiems, taikant „apčiuopk–pažvelk–pakreipk“ metodą. Be hologramoje ir vandens ženkle panaudoto Europos portreto, naujuosiuose banknotuose dar yra smaragdo spalvos skaičius, kurio spalva, banknotą kraipant, keičiasi iš tamsiai žalios į ryškiai mėlyną. Kadangi serijos „Europa“ 5 ir 10 eurų banknotai padengti apsaugine danga, jie lėčiau susidėvės. Tai reiškia, kad banknotus reikės rečiau keisti, o dėl to mažės išlaidos ir poveikis aplinkai. Bėgant laikui Eurosistema nuosekliai atnaujins visus eurų banknotus didėjančia tvarka pagal nominalą.

Eurosistema taip pat prisideda prie darbų, atliekamų pritaikant banknotų tvarkymo aparatus ir autentiškumo tikrinimo įrenginius iki rugsėjo mėn., kai apyvartoje pasirodys naujieji 10 eurų banknotai. Šios įrangos savininkams rekomenduojama kuo greičiau kreiptis į įrangos tiekėjus ar gamintojus, kad spėtų laiku pasirengti iki naujųjų 10 eurų banknotų išleidimo. (Žr. http://www.new-euro-banknotes.eu/Direct-Access/Partners).

Žiniasklaidos atstovai užklausimus gali teikti Elodie Lafitte Nowodazkij, tel. +49 69 1344 7390.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai