Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

Eurosistemoje pristatomas serijos „Europa“ 5 eurų banknotas

2013 m. gegužės 2 d.

Šiandien euro zonos šalyse apyvartoje pasirodė naujasis 5 eurų banknotas, pirmasis iš serijos „Europa“.

Šiam įvykiui paminėti Národná banka Slovenska valdytojas Jozef Makúch surengė trumpą renginį Slovakijos sostinėje, Bratislavoje, kur posėdžiavo Valdančioji taryba. Grupė „euro kartos“ vaikų – tų, kurie užaugo tik su eurais, – Valdančiosios tarybos nariams įteikė permatomas žvaigždes su naujaisiais 5 eurų banknotais, o ECB Pirmininkas Mario Draghi kiekvienam vaikui pasirašė po naująjį 5 eurų banknotą.

Gaminant naujuosius 5 eurų banknotus buvo atsižvelgta į pažangą banknotų technologijos srityje, nes pirmoji banknotų serija išleista 2002 metais. Naujuosiuose banknotuose yra naujų ir patobulintų apsaugos požymių. Vandens ženkle ir hologramoje panaudotas graikų mitologijos karalaitės Europos portretas, todėl ir naujoji banknotų serija pavadinta šiuo vardu. Dėmesį patraukiančio smaragdo spalvos skaičiaus spalva keičiasi iš ryškiai žalios į sodriai mėlyną ir sukuria kintančios šviesos efektą – blizga viršutinė arba apatinė skaičiaus dalis. Palei banknoto kairįjį ir dešinįjį kraštus esantys iškilūs brūkšneliai padeda lengviau atpažinti banknotą, ypač sutrikusio regėjimo žmonėms. Visi šie apsaugos požymiai yra priekinėje naujojo banknoto pusėje, juos lengva patikrinti pasinaudojant „apčiuopk–pažvelk–pakreipk“ metodu. Šiuos požymius numatyta panaudoti visuose serijos „Europa“ eurų banknotuose. Per kelerius ateinančius metus į apyvartą bus išleisti kiti šios serijos banknotai, pradedant 10 eurų banknotu.

ECB interneto svetainėje ir svetainėje naujaseuroveidas yra renginio nuotraukų ir filmuotos medžiagos bei kitos informacijos apie naująjį banknotą, įskaitant keletą vaizdo siužetų apie jo apsaugos požymius. Susipažinti su naujuoju 5 eurų banknotu bei kitais nominalais galima ir sąveikiuoju būdu – žaidžiant Euro Cash Academy žaidimą, kuris pateikiamas 22 Europos Sąjungos kalbomis šiose abiejose svetainėse ir kaip išmaniojo telefono programėlė.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai