Možnosti vyhledávání
Home Média ECB vysvětluje Výzkum a publikace Statistika Měnová politika Euro Platební systémy a trhy Kariéra
Návrhy
Třídit podle
TISKOVÁ ZPRÁVA

Spuštění nové vzdělávací hry

17. dubna 2013

Evropská centrální banka (ECB) a národní centrální banky Eurosystému dnes spustily novou internetovou vzdělávací hru s názvem „ Top Floor – vzhůru do nejvyššího patra!

Hra je určena zájemcům ve věkové skupině 18–25 let a má podobu interaktivního kvízu, který probíhá ve výtazích fiktivní budovy připomínající budoucí nové sídlo ECB.

Úkolem hráčů je doručit kompletní soubor sedmi podkladů Radě guvernérů ECB, která zasedá v posledním patře této budovy. Hráči při cestě vzhůru několika výtahy odpovídají na sérii otázek s více variantami odpovědí na témata, jako jsou institucionální rámec, organizace a úkoly ECB, Eurosystému a Evropského systému centrálních bank (ESCB). Za každou správnou odpověď získávají jeden z potřebných podkladů.

Prostřednictvím zábavných a současně naučných aktivit tak hra „ Top Floor – vzhůru do nejvyššího patra!“ vysvětluje složitý mechanismus činnosti ECB, Eurosystému a ESCB. Hráči získávají konkrétní představu o tom, jaké údaje a analýzy Rada guvernérů zvažuje, když přijímá rozhodnutí o úrokových sazbách pro eurozónu.

„Top Floor – vzhůru do nejvyššího patra!“ je po hrách „ €conomia – hra na měnovou politiku“ aInflation Island“ spuštěných v roce 2010 tak již třetí vzdělávací hrou připravenou ECB a národními centrálními bankami Eurosystému. Stejně jako dvě předchozí je i tato hra ve 22 úředních jazycích EU a je k dispozici v části „Educational“ (Vzdělávací materiály) na internetových stránkách ECB (http://www.ecb.europa.eu/ecb/educational) nebo na internetových stránkách národních centrálních bank Eurosystému.

KONTAKT

Evropská centrální banka

Generální ředitelství pro komunikaci

Reprodukce je povolena pouze s uvedením zdroje.

Kontakty pro média