Otsingu valikud
Avaleht Meedia Suunaviidad Uuringud & väljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Töövõimalused
Soovitused
Sorteeri
PRESSITEADE

EKP uus õppeotstarbeline mäng

17. aprill 2013

Täna esitles Euroopa Keskpank koos eurosüsteemi riikide keskpankadega uut veebipõhist õppeotstarbelist mängu „Top Floor”.

Mäng on mõeldud noortele vanuses 18–25 aastat ning selle eesmärk on jõuda küsimustele vastates EKP uue hoonekompleksi ülemisele korrusele ( top floor).

Mängijad peavad koguma vajalikud dokumendid ja toimetama need EKP nõukogule, kes koguneb istungile hoone ülakorrusel. Liftidega ülespoole liikudes tuleb vastata valikvastustega küsimustele EKP, eurosüsteemi ja Euroopa Keskpankade Süsteemi (EKPS) institutsioonilise raamistiku, organisatsiooni ja ülesannete kohta. Õigete vastuste eest koguvad mängijad EKP nõukogu jaoks vajalikke dokumente.

Interaktiivne mäng „Top Floor” annab võimaluse tutvuda meelelahutuslikul viisil EKP, eurosüsteemi ja EKPSi tegevusega. Samuti saavad mängijad ülevaate, milliseid andmeid ja analüüse kasutab EKP nõukogu euroala intressimääraotsuste tegemisel.

„Top Floor” on kolmas EKP ja eurosüsteemi keskpankade koostatud mäng. 2010. aastal tutvustati üldsusele mänge „€conomia” ja „Inflation Island”. Nagu varasemadki mängud, on ka „Top Floor” tõlgitud 22 ELi ametlikku keelde ning on kättesaadav EKP veebilehel (http://www.ecb.europa.eu/ecb/educational/html/index.et.html) ja eurosüsteemi riikide keskpankade veebilehtedel.

KONTAKTANDMED

Euroopa Keskpank

Avalike suhete peadirektoraat

Taasesitus on lubatud, kui viidatakse algallikale.

Meediakontaktid