Možnosti vyhledávání
Home Média ECB vysvětluje Výzkum a publikace Statistika Měnová politika Euro Platební systémy a trhy Kariéra
Návrhy
Třídit podle
TISKOVÁ ZPRÁVA

ECB rozhoduje o dalším postupu ohledně svého nového sídla

1. prosince 2008

Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) se na základě podrobné analýzy rozhodla znovu vypsat výběrové řízení na výstavbu nového sídla ECB ve Frankfurtu nad Mohanem. Výběrové řízení se bude konat v průběhu roku 2009 v podobě zhruba patnácti individuálních výzev k předložení nabídek.

Nové výzvy k předložení nabídek se budou týkat stavebních prací a jejich cílem je posílit soutěžní prostředí pro tento projekt. Na konci roku 2009 se na základě výsledků výběrového řízení Rada guvernérů rozhodne, zda bude v projektu dále pokračovat. Bude-li vydáno souhlasné stanovisko, stavební práce v areálu bývalé tržnice Grossmarkthalle pak budou pokračovat během roku 2010 s tím, že by sídlo ECB mělo být dokončeno začátkem roku 2014.

ECB je nadále plně odhodlána dodržet pro své sídlo, které navrhl vídeňský architektonický ateliér COOP HIMMELB(L)AU, původní odhad stavebních nákladů ve výši zhruba 500 milionů EUR (ve stálých cenách roku 2005).

Architekti a autoři podkladů zahájí přípravu prováděcích plánů v lednu 2009. Souběžně bude zahájeno také výběrové řízení na generálního manažera stavby.

Další informace o novém sídle ECB jsou k dispozici na internetových stránkách ECB na adrese http://www.ecb.europa.eu/ecb/premises. Výzvy k předložení nabídek budou zveřejněny také v Úředním věstníku Evropské unie.

KONTAKT

Evropská centrální banka

Generální ředitelství pro komunikaci

Reprodukce je povolena pouze s uvedením zdroje.

Kontakty pro média