Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

Du kartus per metus skelbiama informacija apie eurų padirbinėjimą

2005 m. sausio 13 d.

Antrąjį 2004 m. pusmetį euro zonos ir ne euro zonos šalyse iš apyvartos iš viso išimta 287 000 padirbtų eurų banknotų. Palyginimui, per pirmąjį tų pačių metų pusmetį buvo aptikta apie 307 000 padirbtų banknotų. Taigi 2004 m. iš viso aptikta apie 594 000 padirbtų banknotų. Nors tai yra apie 8% daugiau negu 2003 m., pastaruoju metu padirbtų banknotų skaičius mažėja.

Pagal nominalą banknotai pasiskirstę šitaip:

5 € 10 € 20 € 50 € 100 € 200 € 500 € Iš viso
Nominalų pasiskirstymas (%) 1 5 24 48 17 4 1 100%

Šiuos skaičius reikėtų vertinti turint omenyje bendrą tikrų banknotų skaičių apyvartoje (jų yra apie 9 mlrd.).

Visuomenė gali pasitikėti eurų banknotų kokybe ir jų apsaugos požymiais. Tačiau Eurosistema, t.y. Europos Centrinis Bankas (ECB) ir euro zonos 12 nacionalinių centrinių bankų, ir toliau pataria visuomenei būti budriai, nes yra galimybė gauti padirbtą banknotą. Daugumą padirbtų eurų banknotų galima lengvai atpažinti taikant paprastą testą APČIUOPKITE-PAŽVELKITE-PAKREIPKITE, aprašytą Eurosistemos informacinėje medžiagoje. Šis testas paaiškintas ECB interneto svetainėje[1]. Juo galima atskirti netgi gerai pagamintus padirbtus banknotus. Kilus abejonei, įtartiną banknotą reikėtų palyginti su tokiu banknotu, dėl kurio tikrumo abejonių nekyla.

Eurosistema kovoja su padirbinėjimu, artimai bendradarbiaudama su Europolu, Interpolu, Europos Komisija (kuri yra atsakinga už informacijos apie padirbtas euro monetas platinimą) ir nacionalinėmis policijos pajėgomis. Kiekvienas asmuo, gavęs padirbtą banknotą, turi jį perduoti vietos policijai, pateikdamas kiek galima daugiau informacijos apie tai, iš kur banknotas gautas, arba atitinkamam nacionaliniam centriniam bankui, jei tai numatyta pagal vietinę tvarką.

  1. [1] Adresu http://www.ecb.europa.eu/euro/banknotes/security/recognise/html/index.lt.html

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai