Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

Eurosistemos užtikrinimo sistemos pertvarkymas: antrasis žingsnis sudarant Bendrąjį Sąrašą

2004 m. rugpjūčio 5 d.

2003 m. birželio mėn. Europos Centrinis Bankas (ECB) pradėjo konsultacijas su visuomene, siekdamas nustatyti rinkos dalyvių požiūrį į priemones, skirtas pagerinti Eurosistemos užtikrinimo sistemą. Sulaukusi teigiamo atsako į šią iniciatyvą, ECB valdančioji taryba nusprendė Eurosistemos užtikrinimo sistemoje laipsniškai įvesti Bendrąjį sąrašą (žr. 2004 m. gegužės 10 d. pranešimą spaudai), kuris pakeis dabartinę dviejų lygių tinkamo užtikrinimo sistemą. ECB taip pat paskelbė, kad pirmajame etape ketina į savo užtikrinimo sistemą įtraukti naują turto kategoriją, kuri anksčiau buvo laikoma netinkama užtikrinimo priemone – eurais denominuotas skolos priemones, kurias išleido subjektai, įsikūrę tose Dešimties valstybių grupės šalyse, kurios nėra Europos ekonominės zonos dalis.

Valdančioji taryba žengė antrąjį žingsnį, sudarant Bendrąjį sąrašą, iš principo patvirtindama, kad į Bendrąjį sąrašą įtraukiamos visų euro zonos šalių bankų paskolos. Banko paskolų pripažinimo tinkama užtikrinimo priemone tikslios sąlygos ir laikas bus pranešti po to, kai bus išspręsti visi įgyvendinimo klausimai.

Valdančioji taryba taip pat nusprendė, kad ne rinkos mažmeninės hipotekos priemonės, kurios šiuo metu apima tiktai Airijos hipotekos paprastuosius vekselius, taip pat bus įtrauktos į Bendrąjį sąrašą.

Galiausiai, Valdančioji taryba nusprendė, kad paprastosios akcijos, kurios šiuo metu laikomos tinkama antrojo lygio užtikrinimo priemone Ispanijoje, Olandijoje ir Portugalijoje, nebus įtrauktos į Bendrąjį sąrašą. Todėl šis turtas bus pamažu šalinamas iš tinkamų užtikrinimo priemonių sąrašo pagal atskirą tvarkaraštį, apie kurį bus pranešta tinkamu laiku.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai