Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

STOJANČIŲJŲ ŠALIŲ CENTRINIŲ BANKŲ VALDYTOJAIDALYVAVO ECB BENDROSIOS TARYBOS POSĖDYJE

2003 m. birželio 26 d.

Dešimties stojančiųjų šalių centrinių bankų (SŠCB) valdytojai šiandien pirmą kartą stebėtojų teisėmis dalyvavo ECB Bendrosios tarybos posėdyje. P. Zdeněk Tůma (Česká národní banka), p. Vahur Kraft (Eesti Pank), p. Christodoulos Christodoulou (Centrinis Kipro bankas), p. Ilmārs Rimšēvičs (Latvijas Banka), p. Reinoldijui Šarkinui (Lietuvos bankas), p. Zsigmond Járai (Magyar Nemzeti Bank), p. Michael C. Bonello (Central Bank of Malta/Bank Centrali ta’ Malta), p. Leszek Balcerowicz (Narodowy Bank Polski), p. Mitja Gaspari (Banka Slovenije) ir p. Marián Jusko (Národná banka Slovenska) tai buvo pirmasis Bendrosios tarybos posėdis, kuriame taip pat dalyvavo Komisaras Solbes.

2002 m. rugsėjo mėn., siekdami plėsti bendradarbiavimą su SŠCB rengiantis Europos centrinių bankų sistemos (ECBS) plėtrai, ECB sprendimus priimantys organai nutarė pakviesti SŠCB valdytojus ir specialistus nuo Stojimo sutarties pasirašymo dienos dalyvauti atitinkamai Bendrosios tarybos ir ECBS komitetų posėdžiuose.

ES ir ECBS plėtra numatoma 2004 m. gegužės 1 d., o šiandieninis Bendrosios tarybos posėdis buvo pirmasis po 2003 m. balandžio 16 d. Atėnuose pasirašytos Stojimo sutarties. Pagal darbotvarkę Bendroji taryba, be kita ko, apsikeitė nuomonėmis apie ekonominę, pinigų ir finansų raidą euro zonoje, euro zonoje nedalyvaujančiose valstybėse narėse ir stojančiosiose šalyse.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai