Možnosti vyhledávání
Home Média ECB vysvětluje Výzkum a publikace Statistika Měnová politika Euro Platební systémy a trhy Kariéra
Návrhy
Třídit podle
TISKOVÁ ZPRÁVA

GUVERNÉŘI CENTRÁLNÍCH BANK PŘISTUPUJÍCÍCH ZEMÍ SE ÚČASTNÍ ZASEDÁNÍ GENERÁLNÍ RADY ECB

26. června 2003

Guvernéři deseti centrálních bank přistupujících zemí (ACCBs) Zdeněk Tůma (Česká národní banka), Vahur Kraft (Eesti Pank), Christodoulos Christodoulou (Central Bank of Cyprus), Ilmārs Rimšēvičs (Latvijas Banka), Reinoldijus Šarkinas (Lietuvos bankas), Zsigmond Járai (Magyar Nemzeti Bank), Michael C. Bonello (Central Bank of Malta/Bank Ċentrali ta’ Malta), Leszek Balcerowicz (Narodowy Bank Polski), Mitja Gaspari (Banka Slovenije) a Marián Jusko (Národná banka Slovenska) se dnes poprvé zúčastnili jako pozorovatelé zasedání Generální rady ECB. Zasedání se rovněž zúčastnil komisař Solbes.

Vzhledem k rozšiřování spolupráce s ACCBs při přípravě na rozšíření Evropského systému centrálních bank se v září 2002 rozhodovací orgány ECB rozhodly začít zvát, po podpisu Smlouvy o přistoupení, na zasedání Generální rady a Výborů ESCB guvernéry a experty ACCBs.

Rozšíření EU a ESCB je plánováno na 1. květen 2004. Dnešní zasedání Generální rady bylo první, které se konalo po podpisu Smlouvy o přistoupení v Aténách 16. dubna 2003. Na programu zasedání Generální rady byla kromě jiného výměna názorů na ekonomický, měnový a finanční vývoj v eurozóně, v členských zemích, které nejsou členy eurozóny, a v přistupujících zemích.

KONTAKT

Evropská centrální banka

Generální ředitelství pro komunikaci

Reprodukce je povolena pouze s uvedením zdroje.

Kontakty pro média